تاریخ انتشار : ۲۸-۱۲-۱۳۹۹ - ۷:۰۵

جناب روحانی آدرس اشتباه ندهید: کلید تحریم دست رقبای شما نیست

حسن روحانی رییس جمهور در آخرین نشست احتمالی امسال دولت متاسفانه با سخنانی تلخ و نادرست این سال را به پایان برد.

به گزارش دنیای خبر،از آقای روحانی به عنوان رییس جمهور یک نظام دینی بسیار بیش از این انتظار می‌رفت که ناکارآمدی دولت خویش در گره‌گشایی از معضل تحریم را به دوش رقبایی بیاندازد که کلید تحریم در جیب آنان نیست.

آقای روحانی در نشست دولت فرموده‌اند: «تاخیر در برداشتن تحریم خیانت است، هر جناح، جریان و گروهی که برداشتن تحریم‌ها را یک ساعت به عقب بیندازد، به هر دلیلی باشد، خیانت بزرگ نسبت به ملت ایران است و این ننگ ابدی برای آن جناح، جریان و گروه در تاریخ ایران باقی می‌ماند. تحریم تضییع حقوق مردم است و باید جلوی تضییع حقوق مردم را بگیریم. امیدواریم اقلیتی که در راه سنگ‌اندازی در انجام این کار هستند، در ایام ماه شعبان توبه کنند. در آستانه عید هستیم و عیدی که به مردم می‌دهند، این است که دست از تخریب بردارند. دولت هم بلد است، هم می‌داند و هم قادر است این تحریم را پایان دهد».
به روشنی و صراحت می‌توان مدعی شد که جناب رییس جمهور حقوقدان ایران در این سخنان خویش به مردم ایران آدرس اشتباه داده و به گونه‌ای وانمود کرده است که گویا کلید رفع تحریم‌ها در جیب رقبای اوست و فراتر از آن گویی در جریان تحریم‌ها همه مقصرند جز ایالات متحده آمریکا!
تاکید ایشان بر این که «هر جناح، جریان و گروهی که برداشتن تحریم‌ها را یک ساعت به عقب بیندازد، به هر دلیلی باشد، خیانت بزرگ نسبت به ملت ایران است و این ننگ ابدی برای آن جناح، جریان و گروه در تاریخ ایران باقی می‌ماند». این شبهه را به ذهن متبادر می‌کند که گویی جناحی که لابد جناح اصولگراست؛ مانع برداشتن تحریم‌هاست؛ ممانعتی که از نظر ایشان خیانتی است که به عنوان ننگ ابدی برای آن جناح و جریان و گروه در تاریخ ایران می‌ماند. البته جناب ایشان دقت نفرموده‌اند که در جمله بعد اظهار فرموده‌اند که «دولت هم بلد است، هم می‌داند و هم قادر است این تحریم را پایان دهد». معنای این جمله اخیر اینست که دولت قادر است تحریم‌ها را بردارد؛ لذا بی‌گمان کلید در جیب دولت است ولی چرا کلید این دولت (که نماد آن نیز بود) شوربختانه در دو دوره ریاست جمهوری فقط قفل‌ها را بست و هیچ قفلی را نگشود؟ روشن نیست، دولتی که قادر است تحریم‌ها را بردارد؛ پس چرا آن را برنمی‌دارد؟ آیا اساساً تحریم‌ها را رقبای آقای روحانی در کنگره و سنای آمریکا وضع کرده‌اند؟ آیا در جریان وضع تحریم‌ها همه مقصرند جذ دولت آمریکا؟ آیا دولتی که مدعی است خوب بلد است قفل تحریم‌ها را بگشاید و کلید را هم در جیب دارد؛ اما آن را نمی‌گشاید؛ هیچ گناهی ندارد؟
جناب آقای رییس جمهور؛ چرا به مردم آدرس غلط می‌دهند؟ چرا به صراحت نمی‌گویند مخاطبشان در این سخنان چه مقام یا گروهی است؟ مبهم‌گویی و گریز از مسئولیت مدت‌هاست که اثر خود را از دست داده است. مردم از دولتشان صراحت و راستی را می‌طلبند. مردم ایران این ادعای فاقد منطق و شواهد عینی که تحریم‌های آمریکا را رقبای سیاسی آقای روحانی (و نه ایالات متحده) ایجاد کرده و از آن بهره می‌برند و دولت قدر قدرت جناب روحانی که توانایی گشایش همه قفل‌ها را دارد؛ فقط به‌دلیل خیانت جمعی افراد جناحی مجهول‌الهویه که گره به کار مردم زده‌اند؛ از ایفای نقش سوپرمن‌گونه خود عاجز مانده؛ نمی‌پذیرند و اگر خدای ناکرده این ادعا را دروغ سیزده ندانند؛ حداقل طنزی می‌دانند که ریاست جمهوری محترم برای شادی دل ملت سختی کشیده در سال ۹۹ بیان کرده‌اند!

 

شهاب‌الدین دوستدار


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8366
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار