تاریخ انتشار : ۲۷-۱۲-۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰

قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۹۹/۱۲/۲۷

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۷۳ هزار تومان، قیمت دلار ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۶۰ هزار تومان وقیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

به گزارش دنیای خبر،در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک میلیون و ۷۳ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۴۲۸ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۶۴۸ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

قیمت  طلا و سکه طرح جدید در روز جاری نسبت به روزکاری قبل با افزایش همراه شده است؛ سکه در روزهای گذشته در کانال ۱۰ میلیون تومان در نوسان بود ولی از عصر دیروز وارد کانال ۱۱ میلیون تومان شده است؛ از جمله دلایل اصلی نوسان در بازار طلا و سکه تغییرات قیمتی در طلای جهانی و دلار است؛ قیمت ارز در بازار تهران تحت تأثیر خبرهای سیاسی است.

  به دنبال احتمال افزایش نرخ تورم قیمت طلا روز چهارشنبه اندکی افزایش داشت و به نزدیکی بالاترین رقم بیش از ۲ هفته اخیر رسید، هرچند با توجه به حرکت محتاطانه سرمایه گذاران در آستانه مشخص شدن نتیجه نشست دو روزه فدرال رزرو حجم معاملات در بازار پایین بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۱۷۳۶ دلار و ۸۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل هم با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۷۳۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

جفری هالی تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «به نظر می رسد که با وجود ادامه رشد سوددهی اوراق قرضه و ترمیم دلار، بازار طلا بخشی از طرفداران خود را حفظ کرده است… شاید نقش طلا به عنوان محلی امن جهت سرمایه گذاری در وضعیت تورمی به آرامی در حال پررنگ شدن است و این مسئله به ترمیم قیمت ها کمک کرده است.»

برخی سرمایه گذاران طلا را محلی مناسب برای در امان نگه داشتن دارایی های خود از موج افزایش نرخ تورم می بینند، اما بالا رفتن سود اوراق قرضه دولت آمریکا در نتیجه ارائه بسته محرک مالی اخیر سبب شده تا بازار طلا به عنوان محل امن سرمایه گذاری یک رقیب جدی پیدا کند.

هالی افزود: «آزمون اصلی طلا زمانی است که نتیجه نشست این هفته فدرال رزرو مشخص می شود و اگر فلز زرد بتواند در مواجهه با موج مجدد افزایش سود اوراق قرضه پایدار بماند، می توان به تثبیت قیمت ها در این بازار امیدوار بود.»

تحت تاثیر رشد سوددهی اوراق قرضه و با توجه به پیش بینی ترمیم اقتصاد آمریکا پس از توزیع بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلار، ارزش دلار نیز امروز برای چهارمین جلسه متوالی شاهد افزایش بود.

    * دلار چند شد؟    

 در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان، قیمت یورو ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان و درهم امارات  ۶ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت دلار در کانال ۲۴ هزار تومانی در حالی در هفته های اخیر ادامه دارد که که صرافی های بانکی در روزهای اخیر قیمت خود را کاهش داده اند و به کانال ۲۳ هزار تومان رسانده اند. این درحالی است که در بازار آزاد، دلار توانسته است خود را بالای محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰  تومانی نگه دارد.

کارشناسان ارزی می گویند: در شرایطی که بازارساز قصد دارد دلار را به کانال ۲۳ هزار تومانی از طریق صرافی های بانکی ببرد، معامله گران بازار آزاد، در مرحله اول تلاش می کنند کانال ۲۴ هزار تومانی را حفظ کنند و در مرحله دوم، قبل از پایان سال، برای شکست کانال ۲۵ هزار تومانی تلاش خواهند کرد

در صرافی‌های بانکی نیز قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار ۲۴ هزار و ۴۵ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۳ هزار و ۵۶۹ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۲۸ هزار و ۴۷۹ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۷ هزار و ۹۱۵ تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8346
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار