تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸

چه کسانی سود سهام عدالت می گیرند؟

پوررضایی گفت: سود دویست هزار تومانی به حساب افرادی که تاکنون هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته اند واریز می شود.

به گزارش دنیای خبر،پور رضایی مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی در رابطه با مشکلات سهام عدالت، اظهار کرد: بحث واریز سود یک فرآیند چند مرحله‌ای است تاکنون ۲۰ شرکت از ۳۶ شرکت زیر مجموعه سهام عدالت سوددهی داشتند که باید مبالغ را به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز کنند.

او گفت: افرادی که در سجام ثبت نام کرده اند از طریق این سامانه سود سهام عدالت به حسابشان واریز می شود و افرادی که سجامی نشده اند سود را از طریق بانک‌هایی که شماره شبای آن را اعلام کرده اند، دریافت خواهند کرد.

او بیان کرد: همکاران ما تمام تلاششان را می‌کنند تا سود سهام عدالت را در روز‌های پایانی واریز کنند، اما به نظر نمی‌رسد این کار تحقق پیدا کند. سود دویست هزار تومانی به حساب افرادی که تاکنون هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته اند واریز می شود.

پور رصایی گفت: طی دو مرحله به سهامداران اجازه داده شد تا حدود سی درصد از سهام خود را به فروش بگذارند اما مبلغی را دریافت نکردند این اشخاص می توانند به سامانه سهام عدالت وارد شوند و آنجا بررسی کنند که تا چه میزان سهامشان به فروش رفته است.

پور رضایی گفت: سودها به آخرین شماره حسابی که شبای آن را وارد کردند واریز خواهد شد.

۶۰ درصد سهامداران غیرمستقیم سجامی شدند

او گفت: حدود ۶۰ درصد از سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند و سجامی شدند، ما مشکلات سجامی را پیگیری کردیم و رفع شده است.

پور رضایی گفت: اگر افراد سجامی شوند به طور حتم میزان خطا بسیار کاهش می یابد، البته باید گفت افرادی که زیر ۱۸ سال دارند نیاز به شماره موبایل جداگانه ندارند.  سودها به آخرین شماره حسابی که شبای آن را وارد کردند واریز خواهد شد.

سرمایه شرکت های استانی ۳۸۰ هزار میلیارد تومان است

او گفت: بحث برگزاری انتخابات مجامع شرکت های استانی جزو بزرگترین انتخابات اقتصادی است به سبب آنکه از یک طرف ۳۰ میلیون سهامدار دارد و از طرف دیگر مجموع مبلغ در دست شرکت های استانی ۳۸۰ هزار میلیارد تومان است.

او تصریح کرد: اگر شرکت ها فرآیند پنج مرحله ای را طی کنند و تبدیل به ناشر شوند اتفاق مهمی رخ می دهد، سود سهام عدالت افراد در صورت عملکرد درست شرکت های سرمایه گذاری استانی،  سهامداران با سود بالایی مواجه خواهند شد و از جانب دیگر مبالغ این سودها می تواند به فعالیت های تولیدی و صنعتی استان های مختلف کمک کند.

برگزاری مجامع دوره اول ۱۶ شرکت های استانی

او بیان کرد: تا کنون ۱۶ استان مجامع دوره اول را برگزار شده و حدود ۲۸ استان به مرحله بازگشایی نماد رسیده اند الباقی استان هایی که درج نماد نشدند با مشکل مواجه بودند که طی دو ماه اخیر رفع شده است. مجامع انتخاباتی شرکت های استانی به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول می شود.

او گفت: تا این لحظه تصمیمی در رابطه با آزادسازی ۴۰ درصد گرفته نشده و این امر به شورای عالی بورس سپرده شده است.

۶ شرکت استانی سود سهام عدالت را به سپرده گذاری مرکزی واریز کردند

پور رضایی گفت: اگر مبلغ حاصل از فروش سهام به حساب واریز نشده نخست یا به دلیل مشکلاتیست که بازار سرمایه در این مدت با آن دست و پنجه گرم می کرد و دوم به سبب مشکلات هویتی یا شماره شبای افراد است. ۶ شرکت از ۳۶ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت مبالغ را به حساب سپرده گذاری مرکزی واریز کردند.

پور رضایی گفت: پیش بینی ما این است که بحث واریز سودها به بعد از ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ واریز شود.

او بیان کرد: سهامداران بحث سجامی شدن را جدی بگیرند و دوم افرادی که می توانند و توانایی لازم را برای کاندیدا شدن را به منظور هدایت شرکت های سرمایه گذاری را دارند در سامانه ثبت نام کنند، ناگفته نماند که ۷ نفر برای مدیریت شرکت های سرمایه گذاری استانی انتخاب خواهند شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8315
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار