تاریخ انتشار : ۲۳-۱۲-۱۳۹۹ - ۷:۲۴

جزئیات حمله تروریستی به کشتی تجاری ایران

غیاثی گفت: چهارشنبه ۲۰ اسفند پس از اصابت شئ انفجاری به کشتی کانتینربر ایران شهرکرد، آتش‌سوزی مختصری در محل انفجار رخ داد که بلافاصله مهار شد.

به گزارش دنیای خبر، سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: بدنبال رخداد اصابت شئ انفجاری به کشتی کانتینربر ایران شهرکرد که روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در آب‌های بین المللی در دریای مدیترانه رخ داد، بخشی از بدنه کشتی دچار آسیب شد.

او ادامه داد: این شناور که متعلق به شرکت حمل و نقل کانتینری کشتیرانی جمهوری اسلامی است  از ایران به مقصد اروپا در حرکت بوده است.

غیاثی تصریح کرد:بر اساس گزارش دریافت شده، پس از اصابت شئ انفجاری به بدنه کشتی، آتش سوزی مختصری در محل انفجار رخ داده که با تلاش به موقع فرمانده و خدمه کشتی آتش بلافاصله مهار شد.

او افزود: در این حمله تروریستی خوشبختانه به هیچ‌ یک از خدمه شناور تجاری ایران آسیبی وارد نشده است.

غیاثی گفت: کشتی ایران شهرکرد پس از بررسی میزان آسیب دیدگی و ترمیم خسارت‌های وارد شده به مسیر خود ادامه خواهد داد.

سخنگوی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران  با اشاره به اقداماتی که برای شناسایی منشاء حمله به کشتی تجاری ایران آغاز شده است گفت: اینگونه اقدامات تروریستی که مصداق راهزنی دریایی است بر خلاف قوانین بین المللی در خصوص امنیت کشتیرانی تجاری بوده و پیگیری های حقوقی برای شناسایی عاملین آن از طریق نهادهای ذیربط بین المللی انجام خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8155
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار