تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱

دلیل عمده گرانی میوه مشخص شد

سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: براساس بررسی‌های به عمل آمده، عدم صدور فاکتور رسمی توسط غرفه‌های میوه‌فروشی در میدان بزرگ میوه و تره بار و عدم نظارت اتحادیه بر فاکتورهای فروش غرفه‌داران دلایل عمده گرانی میوه است.

  به گزارش دنیای خبر،روز گذشته(سه شنبه) در گشت مشترک بازرسی امور صمت سازمان بازرسی کل کشور، تعزیرات حکومتی، سازمان صمت استان و اتاق اصناف تهران از طریق مراجعه به میوه‌فروشی‌های سطح شهر مشخص شد قیمت‌های فروش بعضا تا دو برابر گران‌تر از قیمت‌های میدان بزرگ میوه و تره‌بار بوده و فاکتورهای خرید ارائه شده نیز فاقد مشخصات خریدار، فروشنده و مهر است ضمن اینکه علاوه بر آن سود، مصوب خرده‌فروشی به میزان ۳۵ درصد نیز رعایت نشده است.

طی بازدید و بازرسی به عمل آمده، فروشندگان متخلف توسط سازمان تعزیرات حکومتی اعمال قانون شدند.

به گفته اشکان میرمحمدی بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی کل کشور، روز جاری در گشت‌های مختلف و سرکشی‌های مبسوط به همراه مسئولان و مقامات وزارت صمت، موضوع پیگیری و اقدامات ذی‌ربط در بازار انجام شد.

طرح نظارت نوروزی با عنوان «تسهیل کسب و کار نوروزی سال ١۴٠٠» از ١۶ اسفند آغاز شده و تا ١۵ فروردین ١۴٠٠ ادامه دارد و گشت های مشترک تعزیرات با همکاری دستگاه های نظارتی از جمله پلیس امنیت اقتصادی، سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی، اتاق اصناف و بازرسان صمت برگزار می شود.

شهروندان می توانند در صورت  برخورد با هرگونه گرانفروشی و تخلف صنفی از طریق سامانه ١٢۴ سازمان صنعت معدن تجارت یا سامانه ١٣۵ تعزیرات حکومتی گزارش تخلف را اعلام کنند.

 


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8114
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار