تاریخ انتشار : 19 اسفند 1399 - 12:25

جزئیات فروش بلیت نوروزی اتوبوس و مینی‌بوس

مقام مسئول سازمان راهداری با تشریح جزییات فروش بلیت اتوبوس، مینی‌بوس و سواری در ایام پایان سال و ابتدای سال آینده گفت: مسافران در ۲مرحله بابت کرونا رصد می‌شوند.

به گزارش دنیای خبر، داریوش باقرجوان  در خصوص پیش‌فروش بلیت اتوبوس در ایام نوروز، اظهار کرد: رویه‌ای که اکنون داریم روال همه‌ساله است، یعنی طبق آنچه در طول سال انجام می‌شود ظرفیت‌ها در اختیار مسافران قرار می‌گیرد، البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی.

وی ادامه داد: بر اساس توصیه‌های ستاد ملی مبارزه  با کرونا مردم باید از انجام سفر خودداری کنند مگر سفرهای ضروری و اجتناب‌ناپذیر، بنابراین ما امسال نوروز به‌تعبیر همیشگی نخواهیم داشت ولی با این حال ما موظف هستیم به تقاضای موجود پاسخ دهیم ولو یک نفر تقاضا داشته باشیم.

وی یادآور شد: در زمان حاضر ۱۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس فعال علاوه بر این ۲۳ هزار دستگاه مینی‌بوس فعال و ۳۳ هزار دستگاه سواری کرایه فعال در کشور داریم، این ناوگان در طول سال و ابتدای سال مشغول خدمات‌رسانی به مردم هستند.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه “به مردم توصیه می‌کنیم با توجه به وضعیت شیوع کرونا به هیچ عنوان سفر نکنند”، گفت: مردم می‌توانند با مراجعه به سایت‌های اشتراکی و اختصاصی نسبت به خرید بلیط برای بازه زمانی مورد نظر اقدام کنند.

باقرجوان درباره رصد بیماران کرونایی نیز افزود: در استان‌های پرخطر مانند خوزستان، کارکنان وزارت بهداشت در پایانه‌های مسافربری مستقر هستند و از مسافران تست کرونا می‌گیرند. در سایر مناطق کشور نیز ما به پایگاه داده وزارت بهداشت متصل هستیم و از این طریق شماره ملی مسافر بر اساس دریافت کارت ملی و صحت و سلامتی آن بررسی می‌شود، اگر مسافری در پایگاه داده وزارت بهداشت سوابق مؤثر کرونا را نداشته باشد می‌تواند بلیت دریافت کند.

وی تأکید کرد: به افرادی که دارای علائم ظاهری کرونا باشند به هیچ عنوان اجازه سفر داده نمی‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: در زمان سوار شدن به وسیله حمل‌ونقل عمومی نیز یک بار دیگر مسافران چک خواهند شد.

 

منبع: تسنیم


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8086
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار