تاریخ انتشار : 18 اسفند 1399 - 13:07

روحانی:

سال آینده سال غلبه بر کروناست

رئیس جمهور گفت: ان‌شالله سال ۱۴۰۰ از سال‌هایی است که خداوند رحمت خود را بر مردم نازل می‌کند و می‌توانیم پرده‌هایی که موجب آزار مردم شده را کنار بزنیم و مردم در بیماری کرونا و جنک اقتصادی موفقیت‌های بزرگی به‌دست خواهند آورد.

به گزارش دنیای خبر،حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارتخانه‌های تعاون و میراث فرهنگی طی سخنانی اظهار داشت: بخش فولاد ارزآوری خوبی و خصوصا در این سه سال برای کشور داشت و این سه سال، سال‌های سخت و تحریم بوده و ان‌شالله سال ۱۴۰۰ از سال‌هایی است که خداوند رحمت خود را بر مردم نازل می‌کند و می‌توانیم پرده‌هایی که موجب آزار مردم شده را کنار بزنیم و مردم در بیماری کرونا و جنک اقتصادی موفقیت‌های بزرگی به‌دست خواهند آورد.

رئیس‌جمهور در ابتدای این مراسم، به‌صورت ویدئوکنفرانس دستور بهره‌برداری از کارخانه گندله‌سازی سه چاهون و ۲هزار و ۴۰۰ مرکز مثبت زندگی خدمات بهزیستی در کشور را در حوزه طرح‌های ملی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز احیا و مرمت ۳۲۰ اثر تاریخی و فرهنگی در استان گلستان و ۷ پروژه میراث فرهنگی در استان همدان را در حوزه طرح‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر کرد. ارزش سرمایه‌گذاری این طرح‌ها ۱۵هزار و ۸۰۴میلیارد تومان است که برای ۱۳هزار و ۱۵۸نفر اشتغال به همراه دارد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه گردشگری بخش مهمی است و این وزارتخانه مربوطه می‌تواند نقش مهمی در این باره ایفا کند، خاطر نشان کرد: گردشگری و میزان جذب گردشگر در این دوولت دو برابرشد ولی یکسال گذشته شرایط خاصی به وجود آمد و برای فعالان این عرصه سال دشواری بود.

روحانی افزود: ان‌شالله از مسئله‌ی کرونا عبور خواهیم کرد و سال آینده غلبه بر ویروس کرونا و احیای از این‌دست مشاغل خواهد بود ولی نه آغاز سال واکسن خاجی تهیه و وارد کشور می‌شود و واکسن داخلی نیز به بازار خواهد رفت و سال آینده شرایط متحول خواهد شد. مردمی که به این بیماری مبتلا شده‌اند که به‌طور طبیعی واکسینه شدند و از آن عبور کردند و عده‌ای که مبتلا نشدند هم واکسینه خواهند شد و خواهیم توانست این زنجیره را قطع کنیم امیدواریم مردم در سال ۱۴۰۰ بتوانند روزهای راحت‌تری در زندگی داشته باشند و دولت نیز در این زمینه تمام تلاش خود را به‌کار خواهد گرفت.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8040
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار