تاریخ انتشار : 17 اسفند 1399 - 13:33

شاخص بورس ۵ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۵هزارواحدی روبرو شد.

به گزارش دنیای خبر،در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۵۶۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷هزار و ۲۹۰میلیارد تومان در بیش از ۹۲۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵هزار و ۸۶۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۷۵هزار و ۵۸۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری غدیر و فولاد خوزستان شد و در مقابل شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و ایران خودرو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی ممتعادلی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۵۲۸واحد رشد، شاخص‌های کل (هم‌وزن) ۹۲واحد و قیمت (هم‌وزن) ۶۰واحد افت و شاخص‌های آزاد شناور ۵۹۳۰واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۴۷۷۷ و ۱۰۱۶۲ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۲۹۶میلیون ورقه به‌ارزش ۱۴هزار و ۵۰۸میلیارد تومان در ۲۸۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۰واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۹۴۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، ذوب آهن اصفهان و بانک دی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=7995
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار