تاریخ انتشار : ۰۲-۱۲-۱۳۹۹ - ۷:۱۲

۲ کودک خوزستانی بر اثر ابتلا به کرونای ‌انگلیسی جان باختند‌

‌رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: دو‌ کودک خوزستانی بر اثر ابتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی جان باختند.

به گزارش دنیای خبر،‌فرهاد ابول نژادیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  کودکی یک ساله و یک کودک ۹ ساله در این استان ‌به دلیل ابتلا به کرونای انگلیسی جانشان را از دست دادند، اظهار داشت: برخلاف روزهای قبل که ویروس جهش یافته انگلیسی بیشتر در گروه‌های سنی بالا رخ می‌داد اما در پیک اخیر، کودکان و جوانان نیز قربانی این ویروس می شوند.

وی افزود: تعداد شهرهای قرمز خوزستان روبه افزایش است و اکنون ۱۱ شهر در این استان در وضعیت پرخطر قرار دارند. ۲ شهر امیدیه و شوش همچنان نارنجی هستند اما مسجدسلیمان از حالت نارنجی به زرد تبدیل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: موارد فوتی در خوزستان ۵۲ درصد نسبت به اواسط بهمن ماه افزایش یافته و ابتلا افزایشی ۷۵ درصدی داشته است. به طوری که در شهر هویزه میزان ابتلا به کرونا بیش از ۱۹۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی گفت: آمار بستری نیز رشد بسیار بالای را نشان می‌دهد. به طوری که در خرمشهر آمار بستری ناشی از کرونا ۴۰۰ درصد افزایش یافته است. این افرایش در شادگان بیش از ۲۰۰ درصد بوده است.

ابول نژادیان بیان داشت: ارتباطات خانوادگی؛ شرکت در مراسم‌های خانوادگی نزدیک به ۲۵ درصد عوامل ابتلا را تشکیل می‌دهند و متأسفانه بخش عمده ابتلا به کرونا در محل کار  و از طریق ابتلا همکاران صورت گرفته است.

 

منبع: تسنیم


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=7543
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار