تاریخ انتشار : ۰۲-۱۲-۱۳۹۹ - ۹:۵۵

آخرین آمار کرونا در جهان ۲ اسفند

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۱۱ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۷۰۷ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۴۶۳ هزار و ۶۵۴ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش دنیای خبر، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۸۶ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۴۴۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۸.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۵۰۷ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۰ میلیون نفر فراتر رفته است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۱۱۹ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۹۵ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۸۳ هزار، روسیه بیش از ۸۲ هزار و آلمان نیز بیش از ۶۸ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۶۷ هزار، ایران با بیش از ۵۹ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۸ هزار، آرژانتین با ۵۱ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۴۸ هزار، پرو با بیش از ۴۴ هزار و لهستان با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۸ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۸۱۳ مبتلا، ۵۰۷ هزار و ۷۴۶ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۳۸۷ مبتلا، ۱۵۶ هزار و ۲۴۰ قربانی

۳. برزیل: ۱۰ میلیون و ۸۱ هزار و ۶۹۳ مبتلا، ۲۴۴ هزار و ۹۵۵ قربانی

۴. روسیه: چهار میلیون و ۱۳۹ هزار و ۳۱ مبتلا، ۸۲ هزار و ۳۹۶ قربانی

۵. انگلیس: چهار میلیون و ۹۵ هزار و ۲۶۹ مبتلا، ۱۱۹ هزار و ۹۲۰ قربانی

۶. فرانسه: سه میلیون و ۵۶۰ هزار و ۷۶۴ مبتلا، ۸۳ هزار و ۹۶۸ قربانی

۷.اسپانیا: سه میلیون و ۱۳۳ هزار و ۱۲۲ مبتلا، ۶۷ هزار و ۱۰۱ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۷۸۰ هزار و ۸۸۲ مبتلا، ۹۵ هزار و ۲۳۵ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۶۲۴ هزار و ۱۹ مبتلا، ۲۷ هزار و ۹۰۳ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۳۸۱ هزار و ۲۵۹ مبتلا، ۶۸ هزار و ۱۱۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران ،آفریقای جنوبی،اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=7552
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار