تاریخ انتشار : ۲۵-۱۱-۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲

رشد بیش از ۴۷ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۴۷ هزار و ۷۸۷ واحدی معادل ۳.۹۴ درصد به یک میلیون و ۲۶۲ هزار و ۲۰۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۳۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۷۳ واحد رسید.

به گزارش دنیای خبر،امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات اولین روز هفته (شنبه بیست و پنجم بهمن ماه ۹۹)، شاهد ادامه روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۲۴۷۰ واحدی معادل ۳.۹۴ درصد به رقم ۳۲۹ هزار و ۳۸۹ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۲۵۵۷ واحدی معادل ۲.۹۷ درصد، عدد ۴۳۵ هزار و ۶۱۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۸۲۱۲ واحدی به رقم ۲۸۴ هزار و ۸۹۲ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۶۴۲۱ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۸۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۹۶۹۶ واحد افزایش به رقم ۹۱۹ هزار و ۸۹۸  واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۸۰۱۴۹ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۵۶۵ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، تاپیکو، شپنا و وغدیر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی سصفها، پرداخت، کلوند و افق، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۷  میلیارد و ۹۶۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۲۵۸ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۳۴ هزار و ۳۶۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد وصنعت(سرمایه گذاری توسعه صنعت وتجارت) با ۶ درصد رشد و پس از آن، نمادهای ومعادن، ملت، قشهد، کاوه و شپنا بود. همچنین نماد معاملاتی سصفها (سیمان‌اصفهان) با ۲ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کلوند، پدرخش، فلامی، غشاذر، غدشت  و پرداخت قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، غزر، ثامید، ولپارس، وتجارت، برکت و سیتا به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی فملی، شپنا، خساپا، فولاد، پارند و سفار با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای کدما، کلوند، صایپا۳۰۸، پرداخت، بکاب، کبورس و انرژی۱  بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخصهای صنعت سبزپوش شدند. به گونه ای که شاخص صنایع محصولات چرمی، فلزات اساسی، سایر معادن، فراورده نفتی، حمل و نقل، فنی مهندسی و خودرو با افزایش همراه شدند.

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=7351
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار