تاریخ انتشار : ۲۵-۱۱-۱۳۹۹ - ۸:۳۷

نامه خبرنگار اخراجی ایسنا به نهاد ریاست جمهوری رسید

در انتظارِ برخوردِ ریاست جمهوری با فحاشان به دولت و مردم هستیم

نامه سرگشاده خبرنگار اخراجی خبرگزاری دولتی ایسنا درباره توهینِ مسئولانِ متخلفِ یک شرکت واردکننده خودرو به دولت جمهوری اسلامی ایران و همچنین تضییع حقوق مردمِ مالباخته به دست این شرکت که در دادگاه نیز محکوم شده است، به نهاد ریاست جمهوری ارسال شد.

به گزارش دنیای خبر،به دنبال توهینِ عده ای قلیل به ریاست محترم جمهوری در راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر اصفهان و موضع گیری سریع و قاطع محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری در این رابطه؛ مجید معتمدی خبرنگار اخراجی خبرگزاری دولتی ایسنا با نگارش نامه ای سرگشاده خطاب به رییس نهاد ریاست جمهوری به این موضوع واکنش نشان داده و به اتفاقی مشابه و بدتر از آن که در خبرگزاری خودِ دولت رخ داده اما هنوز برخوردی با آن نشده است، اشاره و خواستار اقدام شد.

آیا فحاشی به دولت ج.ا‌.ا و “بی شرف” نامیدن آن از سوی یک شرکت خصوصیِ بدسابقه، پرحاشیه و محکوم در دادگاه؛ توهین به ۲۴ میلیون شهروندِ رای دهنده به دولت نیست!؟ چرا نماینده دولت از این هتاکان و فحاشان دفاع کرده است!؟

معتمدی در این نامه، هتاکی و فحاشیِ چندی پیش مسئولِ یک شرکت واردکننده خودرو به دولت جمهوری اسلامی ایران در محلِ خبرگزاری دولت را به رییس دفتر رییس جمهوری یادآور شده و از واعظی خواست با این شرکت متخلف که علی رغم حکم های متعددِ دادگاه، از تحویل خودروهای فروخته شده به مردم در سالهای ۹۵ و ۹۶؛ خودداری می کند و همچنین با مدیرعاملِ متخلفِ خبرگزاری دولتی ایسنا که مدافعِ فردِ هتاک و فحاش به دولت و تضییع کننده حقوق مردمِ مالباخته و دردمند در این پرونده بوده است، برخوردِ قانونی و شایسته کند.

این شرکتِ پرحاشیه واردکننده خودرو علی‌رغم فروش هزاران دستگاه خودروی خارجی در سال‌های ۹۵ و ۹۶ از تحویل خودرو به مالکان، خودداری کرده و مجید معتمدی خبرنگار و دبیر وقت اخبارِ اقتصادی خبرگزاری ایسنا در سال گذشته (۱۳۹۸) در مدت چند ماه رسیدگی به این پرونده تحت تطمیع و بعد از آن تهدیدها و فشارهای این شرکت و سپس مدیرعامل خبرگزاری دولتی ایسنا برای بستن و عدم رسیدگی به این پرونده و مسکوت گذاشتن حقِ مردمِ مالباخته، قرار نگرفت و به دنبال آن پس از چند ماه فشار و چالش با مدیریت خبرگزاری ایسنا از این سازمان اخراج شد.

طبق جدیدترین اخبار به دست آمده، نامه خبرنگار اخراجی ایسنا به رییس دفتر رییس جمهور در این رابطه روز گذشته (جمعه ۲۴ بهمن ماه) از طریق کانالهای موجود به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده و در اختیار دفترِ رییس جمهور قرار گرفته است.

در همین رابطه مجید معتمدی با ابراز امیدواری نسبت به اقدام موثرِ نهاد ریاست جمهوری و برخوردِ قانونی، موثر و سریع با ضایع کنندگانِ حقوقِ دولت و مردم در این پرونده می گوید:” امیدوارم به زودی شاهد اعمال اصلاحاتی در خبرگزاری دولتی ایسنا باشیم. متاسفانه میراثِ مدیریت ۸ ساله علی متقیان در این خبرگزاری بروز و گسترش فساد مالی برخی مدیرِ ارشد، ایجاد رانت و رانت خواری و سواستفاده از موقعیت شخصی از سوی معدود مدیرِ ارشد در این خبرگزاری به قیمتِ ضایع شدن حق پرسنل زحمت کش و وطن پرستِ ایسنا و همچنین مردم در برخی پرونده ها که مورد اعمال نفوذ قرار گرفته اند بوده است.

وی تاکید می کند:” تمام مستندات و مدارک این موارد و تخلفات، جمع آوری و جمع بندی شده و منتظریم آنها را به مسئولان و بازرسان دولت و قوه محترم قضائیه ارائه کنیم.

به گفته معتمدی “باید روشن شود مسئولان شرکت واردکننده خودرو که در دادگاه نیز محکوم شده اند به کدام پشتوانه به خبرگزاری دولت آمدند و در حضور نماینده دولت در خبرگزاری، دولت جمهوری اسلامی ایران را “بی شرف” نامیدند و هیچ برخوردی هم با آنها نشد! آیا این فحاشی از سوی یک شرکت خصوصیِ بدسابقه، پرحاشیه و متخلف به دولت برآمده از مردم، توهین به ۲۴ میلیون شهروندهِ رای دهنده به دولت نیست!؟

به گزارش پایگاه خبری “اقتصاد سالم”، روز گذشته متن نامه سرگشاده خبرنگار اخراجی ایسنا به ریاست محترم نهاد ریاست جمهوری در این پایگاه منتشر شد.

این نامه به شرح زیر است:

سلام و عرض ادب، جناب آقای دکتر واعظی، به دنبال اقدام برخی در توهین به ریاست محترم جمهور مشاهده کردم که این کار را “اقدامی به غایت غیرمسئولانه، ضد ملی، تفرقه‌افکن و البته مجرمانه” نامیدید.

با خواندن این سخنان دریغم آمدم که به حضرتعالی یادآوری نکنم اینجانب دقیقا چند ماه پیش به دلیل حمایت از حرمتِ همین دولت (که به دلیل آنکه انتخاب مردمِ بزرگ و کریمِ ایران است حرمتش باید حفظ شود) که در جلسه‌ای رسمی در خبرگزاری دولتی ایسنا، از سوی شرکت متخلف واردکننده خودرو “بی‌شرف” خوانده شد، تحت شدیدترین فشارها از سوی نماینده دولت در خبرگزاری ایسنا یعنی آقای علی متقیان، مدیرعامل این خبرگزاری قرار گرفتم و در نهایت نیز از کار اخراج شدم.

این پرسش اساسی مطرح است که چرا مدیرعامل یک خبرگزاری دولتی، در برابر فحاشی و هتاکی به همان دولت، به جای برخورد با فرد هتاک؛ با نیروی خود که از شان و حرمت دولت دفاع کرده، برخورد کرده است!؟

جناب آقای واعظی! جرم بنده این بود که پروندهِ تخلفاتِ این شرکت واردکننده خودرو که علی‌رغم فروش هزاران دستگاه خودروی خارجی در سال‌های ۹۵ و ۹۶ از تحویل خودرو به مالکان، خودداری می‌کرد را پیگیری کردم و تحت تطمیع و بعد نیز تهدیدها و فشارهای این شرکت و سپس مدیرعامل خبرگزاری برای بستنِ این پرونده، ساکت شدن و مسکوت گذاشتن حقِ مردمِ مالباخته، قرار نگرفتم.

پس از آن نیز در جلسه‌ای رسمی در محل خبرگزاری ایسنا با حضور مدیرعامل خبرگزاری؛ مسئول این شرکت واردکننده خودرو چند بار دولت جمهوری اسلامی ایران را “بی‌شرف” نامید و این کارش مورد حمایت مدیرعاملِ خبرگزاری نیز قرار گرفت، با این حال با فرد فحاش برخوردی نشد و نماینده شما در خبرگزاری یعنی شخصِ مدیرعامل ایسنا نیز، علی‌رغم دفاع از این فردِ فحاش و هتاک به دولت جمهوری اسلامی ایران، همچنان در سِمَت خود باقی است و در مقابل بنده بعد از ۱۵ سال خدمت با کارنامه روشن از خبرگزاری اخراج شده‌ام.

شرکت واردکنندهِ خودروی گردن کلفت و مال مردم خور در محلِ خبرگزاری دولت و در حضورِ نماینده دولت، دولتِ ج.ا.ا را “بی شرف” نامید و نه تنها با پاسخی روبرو نشد بلکه تحت حمایتِ مدیرعامل خبرگزاری نیز قرار گرفت!

به استحضار می‌رسانم همان طور که در جریان هستید اینجانب شرح ماوقعِ این پرونده و همچنین پرونده فساد مالی یکی از مدیران ارشد خبرگزاری که بنده افشاکننده فسادش بودم را طی نامه‌ای رسمی به نهاد محترم ریاست جمهوری انعکاس داده و خواستار اقدام شدم و پرونده‌ای برای متخلفان در نهاد تشکیل شد اما در نهایت علی‌رغم وعده‌های داده شده برای برخورد با متخلفان، در عمل هیچ اتفاقی نیفتاد.

در چنین شرایطی این نامه را خدمتتان می‌نویسم تا تنها این سوال را بپرسم که آیا توهین به رییس جمهوری محترم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با “بی‌شرف” خواندن کلِ دولتِ جمهوری اسلامی ایران آن هم در جلسه‌ای رسمی در خبرگزاری دولتی (که فایل صوتی آن نیز خدمت حضرتعالی ارسال شد)، دو جرمِ متفاوت است! که اولی را به درستی اقدامی ضد ملی، مجرمانه و … خواندید اما در برابر دومی که اتفاقا در سازمان زیر نظر شما اتفاق افتاده است تاکنون اقدامی نکرده‌اید!؟

در این شرایط اگر کمکی به پیگیری موضوع می‌کند فایل صوتیِ جلسه یادشده و فحاشی‌ها به دولت و سخنان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا در دفاع از فرد فحاش به دولت جمهوری اسلامی ایران را برای اطلاع عموم مردم منتشر کنم؛ شاید در آن صورت این توهین و تبعات بعدی آن از جمله پایمال شدن حقوق مردم در پرونده شرکت واردکننده خودرو، اخراج بنده از خبرگزاری و… نیز مورد توجه و پیگیری حضرتعالی قرار گیرد.

خبرنگار و مفتخر به افتخارِ سربازیِ همیشگیِ مردمِ ایران_ مجید معتمدی

 

منبع: اقتصاد سالم


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=7326
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار