تاریخ انتشار : ۲۱-۱۱-۱۳۹۹ - ۸:۳۸

کدام استان‌ها ممنوعیت تردد دارند؟

استاندار تهران با اشاره به ممنوعیت تردد به استان‌های مختلف براساس شرایط کرونایی گفت: ارائه مجوز برای سفر به سه استان مازندران، گیلان و گلستان و شهر‌های اصفهان، مشهد، جزیره‌های قشم و کیش ممنوع است.

به گزارش دنیای خبر،انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به ممنوعیت تردد به استان‌های شمالی مازندران، گیلان و گلستان گفته است هیچ مجوزی در سامانه برای تعطیلات پیش‌رو صادر نخواهد شد.

افزایش تعداد شهرهای نارنجی کشور

انوشیروان محسنی بندپی ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر با اشاره به عادی انگاری کرونا و به تبع آن افزایش تعداد شهر‌های نارنجی کشور در روز‌های اخیر اظهار داشت: بر اساس آمار روز شنبه ۱۸ بهمن ستاد کرونای کشور تعداد شهر‌های نارنجی از ۱۸ به ۳۶ شهر رسیده است و ما خیزی ملایم در افزایش آمار بستری‌ها به ویژه در استان تهران داریم به همین دلیل هر نوع کم توجهی می‌تواند مشکلات جدیدی را برای شهروندان فراهم کند.
وی با ذکر این نکته که با کمک مردم و آگاهی سازی رسانه‌ها آمار فوتی‌ها از ۱۲۴ نفر در تهران به زیر ۲۰ نفر رسیده است، گفت: اگر شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنیم دوباره با خیزش بیماری مواجه خواهیم شد.

نقشه رنگ‌بندی شهر‌های قرمز، نارنجی و زرد و آبی هشدار کرونا از ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

کدام استان‌ها برای تعطیلات ۲۲ بهمن ممنوعیت تردد دارند؟

آخرین وضعیت رنگ بندی جدید شهرها؛ هیچ شهر قرمز کرونا نداریم

⭕️ شهرستان‌های نارنجی (پرخطر) از ۱۸ به ۳۶ مورد افزایش پیدا کرد.

⭕️ شهرستان‌های زرد (خطر متوسط) از ۱۳۰ به ۱۷۸ مورد افزایش یافت.

⭕️ شهرستان‌های آبی (کم خطر) از ۳۰۰ به ۲۳۴ مورد کاهش یافت.

ورود پلاک‌های غیر بومی به استان ها و شهرهای کرونایی، ممنوع

استاندار تهران با تاکید بر اینکه دورهمی‌ها موجب شیوع این بیماری خواهد شد، خاطرنشان کرد: شهرستان‌های استان‌های شمالی بعضا نارنجی هستند و با توجه به اینکه سفر‌ها و رعایت نشدن شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند موجب شیوع مجدد بیماری شود ارائه مجوز برای سفر به سه استان مازندران، گیلان و گلستان و همچنین شهر‌های اصفهان و مشهد و جزیره‌های قشم و کیش ممنوع است.
بندپی گفت: پلیس راهور هم از روز شنبه ورود پلاک‌های غیر بومی به این شهر‌ها و استان‌ها را ممنوع اعلام کرده است.
محسنی بندپی در ادامه تصریح کرد: اگر هموطنان قوانین را رعایت نکنند با موج چهارم کرونا در اسفندماه مواجه خواهیم شد، اما با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در اسفند ماه می‌توانیم در تعطیلات نوروز بازگشایی اماکن تفریحی و سفر را با رعایت موارد بهداشتی داشته باشیم به شرط آنکه مردم مثل سابق با نهاد‌های مسئول همکاری کنند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=7265
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار