تاریخ انتشار : ۲۰-۱۱-۱۳۹۹ - ۷:۵۴

تست کرونای برخی مسافران هوایی خارجی جعلی بود

وزیر راه گفت: برخی مسافرانی که از خارج کشور وارد شده بودند، گواهی‌های تست منفی کرونا همراه داشتند که با هوشیاری وزارت بهداشت، متوجه جعلی بودن گواهی تست کرونای این مسافران، شدیم.

به گزارش دنیای خبر،محمد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاح ۱۰۵ پروژه راه آهن در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات نایب رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه ۲۵ درصد مسافرانی که وارد کشور می‌شوند، مبتلا به کرونا هستند، افزود: از این مطلب نایب رئیس مجلس متعجب شدم و به ایشان هم پیامک دادم.

وی گفت: وزارت بهداشت بصورت تصادفی و رندم، از چند مسافر تست می‌گیرد که از بین آن مسافران، ۲۵ درصد آن‌ها کرونا مثبت بوده اند و این گونه نبود که ۲۵ درصد مسافران ورودی، کرونا مثبت باشند، بلکه از مجموع ۳ یا ۴ مسافری که از آن‌ها تست گرفته می‌شد یک نفر کرونای مثبت داشت، وگرنه موضوع کرونا داشتن ۲۵ درصد مسافران خارجی که به ایران می‌آیند به این گونه درست نیست.

وزیر راه و شهرسازی افزود: وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا باید برای چند کشوری که گواهی تست کرونای آن‌ها معتبر نبوده است تصمیم بگیرند.

اسلامی گفت: تست کرونا در همه مبادی ورودی زمینی و هوایی کشور توسط بهداشت مرزی وزارت بهداشت انجام می‌شود و از وزارت بهداشت خواسته ایم، با شبکه صلاحیت و تایید گواهی‌های تست کشور‌های دیگر هماهنگ کنند که وقتی بلیتی صادر می‌شود، اگر تست کرونای مسافر اعتبار داشته باشد، مسافر پذیرفته شود و اگر اعتبار ندارد، مسافر پذیرفته نشود.

وی افزود: از فرودگاه‌های بین المللی کشور و بخصوص فرودگاه امام خمینی خواسته‌ایم سخت‌گیری‌های حداکثری در این حوزه داشته باشند و از سوار شدن مسافری که در مبدا گواهی تست کرونا ندارد، جلوگیری کنند و اگر این مسافر وارد کشور شد، بهداشت مرزی سریع بررسی کند و تشخیص دهد.

  وی گفت: در فرودگاه جای قرنطینه برای مسافران خارجی نداریم، چراکه روزانه ۲ تا ۳ هزار مسافر از طریق فرودگاه امام خمینی وارد کشور می‌شوند و یک هتل پاسخگوی این میزان مسافر برای قرنطینه نیست، بنابراین اگر وزارت بهداشت تشخیص دهد که باید مسافری قرنطینه شود، خودشان باید در محل پیش بینی شده این کار را انجام دهند و این کار به دستور قرارگاه و ستاد ملی مقابله با کرونا است.

اسلامی همچنین درباره رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی در پروازها، گفت: این موضوع از سوی سازمان هواپیمایی کشوری رعایت می‌شود و پروتکل حاکم است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اتفاق اخیری که در پرواز ماهان رخ داد و سقف ۶۰ درصدی ظرفیت پرواز رعایت نشده بود، به دلیل آن بود که ابتدا مسافران باید با هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ جابجا می‌شدند که این هواپیما دچار نقص فنی شد و مسافران این پرواز که بلیت گرفته بودند، باید با هواپیمای دیگری جابجا می‌شدند و همین امر موجب شد تعداد بیشتری مسافر نسبت به ظرفیت ۶۰ درصد در آن پرواز باشند که چاره‌ای نبود,، اما تلاش می‌کنیم پروتکل‌ها رعایت شود.

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=7228
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار