تاریخ انتشار : ۱۹-۱۱-۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳

شاخص بورس ۳۵هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۵هزار و ۱۵۲واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۱۷۰هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش دنیای خبر،در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۲۰۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶هزار و ۹۰۴میلیارد تومان در بیش از ۸۰۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۵هزار و۱۵۱واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۷۰هزار و ۴۹۷واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، تولیدی فولاد سپید فراب کویر و سرمایه‌گذاری صدر تامین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۹۱۷۳واحد، شاخص‌های کل (هم‌وزن) ۴۹۷۳واحد، قیمت (هم‌وزن) ۳۲۵۲واحد، آزاد شناور ۴۰۱۶۸واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۳۰۷۸۰ و ۵۳۴۳۳ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۶۶۴میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۷۶۵میلیارد تومان در ۵۸۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۷۸واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۴۱۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و بیمه اتکایی ایرانیان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=7216
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار