تاریخ انتشار : ۱۵-۱۱-۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

مبتلایان به کرونا تا ۶ ماه مصون می‌مانند

خبرگزاری رویترز با اشاره به مطالعه‌ای که در انگلیس منتشر شده از مصونیت مبتلایان به کووید-۱۹ در برابر ابتلای دوباره به ویروس کرونا دستکم به مدت ۶ ماه خبر داد.

به گزارش دنیای خبر،  براساس نتایج یک مطالعه که امروز چهارشنبه در انگلیس منتشر شد، تقریبا همه افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا شده اند، سیستم ایمنی بدنشان دستکم به مدت ۶ ماه مقادیر بالایی از آنتی بادی دارد که از آنها در برابر ابتلای دوباره به این بیماری محافظت می کند.

دانشمندان بر این باور هستند این مطالعه که میزان ابتلای افراد به ویروس کرونا و همچنین مدت زمان وجود آنتی بادی را در افراد در سراسر انگلیس اندازه گیری کرده است، این اطمینان را ایجاد می کند که ابتلای دوباره افراد دستکم در مدت زمان یاد شده نادر است.

«نائومی آلن» (Naomi Allen)، استاد و دانشمند ارشد بانک اطلاعات پزشکی انگلیس (Biobank) که مطالعه در آنجا انجام شده است، گفت: بیشتر افراد مبتلا به ویروس کرونا دستکم به مدت ۶ ماه پس از ابتلا در برابر ابتلای دوباره به کووید-۱۹ مصون هستند.

نتایج این تحقیق نشان می دهد در میان شرکت کنندگانی که پیشتر آزمایش کرونای آنها مثبت اعلام شده بود، ۹۹درصد افراد آنتی بادی های مربوط به ویروس کرونا را به مدت سه ماه در بدن خود داشتند و با گذشت ۶ ماه سیستم ایمنی ۸۸ درصد افراد دیگر همچنان حاوی آنتی بادی های مربوط به این بیماری بود.

آلن افزود: «اگرچه نمی توان اطمینان داشت که این امر چگونه به سیستم ایمنی مربوط می شود، اما نتایج نشان می دهد که افراد دستکم شش ماه پس از ابتلا به ویروس کرونا در برابر ابتلای دوباره مصون هستند».

وی تاکید کرد که این یافته ها با نتایج سایر مطالعات در انگلستان و ایسلند مطابقت دارد که نشان می داد آنتی بادی های ویروس کرونا در کسانی که به این بیماری مبتلا بوده و بهبود یافته اند برای چندین ماه باقی می ماند.

مطالعه ای که در ماه گذشته بر روی کارکنان مراقبت های بهداشتی انگلیس منتشر شد نشان داد افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا شده بودند، ممکن است دستکم تا پنج ماه در برابر ابتلای دوباره به ویروس کرونا مصون باشند، اما این تحقیقات یادآور می شود افرادی که آنتی بادی دارند هنوز هم قادر به حمل و انتشار ویروس هستند.

 

منبع: ایرنا

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=7123
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار