تاریخ انتشار : ۱۴-۱۱-۱۳۹۹ - ۹:۵۸

کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ مشروط تصویب شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس گفت:کلیات لایحه بودجه در این کمیسیون به صورت مشروط رأی آورد و اصلاحاتی در آن صورت گرفت چون برخی از نمایندگان و اعضای کمیسیون مخالف آن بودند.

به گزارش دنیای خبر، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۴ بهمن) قوه مقننه در تشریح مصوبات این کمیسیون، گفت:برخی از نمایندگان و اعضای کمیسیون تلفیق موافق کلیات لایحه ای که دولت به مجلس ارائه کرده بود، نبودند.

وی با بیان اینکه کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق به صورت مشروط رأی آورد و اصلاحاتی در آن صورت گرفت، ادامه داد:در حوزه درآمدی لایحه بودجه ارائه شده به کمیسیون تلفیق، درآمدها ۳۱۷ هزار میلیارد تومان بود که این مقدار در مصوبه کمیسیون تلفیق به ۴۵۵ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

نماینده آباده در مجلس افزود: در لایحه بودجه واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای ۲۵۲ هزار میلیارد تومان بود که این میزان در کمیسیون تلفیق به میزان ۳۶۸ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده، واگذاری دارایی‌های مالی در لایحه دولت ۲۹۸ هزار میلیارد تومان بوده که در مصوبه تلیق به ۳۷۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه عنوان کرد: در لایحه دولت ۸۴۱ هزار میلیارد تومان به عنوان منابع بودجه عمومی آمده است، اما در بند و تبصره ۲ یک اعتبار ۹۰ هزار میلیارد تومانی آمده که در ردیف‌های بودجه نیامده است.

زارع  اضافه کرد: علاوه بر این یک ۳۵ هزار میلیارد تومان اوراق تسویه نیز آمده که این ۳۵ هزار میلیارد تومان هم باید به ۸۴۱ هزار میلیارد تومان اضافه شود و ۵۰ هزار میلیارد تومان از تبصره ۴ لایحه بودجه که آقای رئیس جمهور نامه زده‌اند، این به این معناست که سرجمع تبصره ۴، ۹۰ هزار میلیارد تومان است که در لایحه بوده و در ردیف‌ها محاسبه نشده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار داشت: من فکر می‌کنم لایحه دولت به جای ۸۴۱ هزار میلیارد تومان حداقل ۱۰۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

 

منبع: تسنیم

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=7083
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار