تاریخ انتشار : ۰۱-۱۱-۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲

شاخص بورس بهمن ماه را مثبت آغاز کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۳۳هزار و ۲۳۰واحدی، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۱۸۳هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش دنیای خبر، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۹۶۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶هزار و ۸۶۱میلیارد تومان در بیش از ۷۹۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۳هزار و ۲۳۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۸۳هزار و ۹۴۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های تولید فولاد سپید فراب کویر، ایران ترانسفو و پست بانک ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۸۶۷۲واحد، کل (هم‌وزن) ۲۷۰۵واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۷۶۹واحد، آزاد شناور ۳۷۹۷۷واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۲۸۶۳۳ و ۵۲۱۳۵ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۸۹۹میلیون ورقه به‌ارزش ۱۶هزار و ۳۸۰میلیارد تومان در ۸۴۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۷۹واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۱۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، تولید برق عسلویه مپنا و نیروگاه زاگرس کوثر بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=6545
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار