تاریخ انتشار : ۰۱-۱۱-۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲

تشدید اقدامات امنیتی در واشنگتن

مقام‌های رسمی پنتاگون از حذف چندین نظامی گارد ملی آمریکا از شرکت در برنامه تأمین امنیت مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری خبر می‌دهند.

  به گزارش دنیای خبر،مقام‌های پنتاگون پس از بررسی سوابق این افراد اجازه حضور آنها در برنامه تأمین امنیت مراسم تحلیف بایدن را نداده‌اند، یکی از علل اصلی حذف نام این نظامیان از برنامه تأمین امنیت مراسم تحلیف بایدن، ارتباط احتمالی آنها با گروه‌های راست افراطی بوده است.

جاناتان هافمن سخنگوی پنتاگون در این باره گفت: ما اقدامات لازم و محتاطانه را اتخاذ می‌کنیم و فوراً این نظامیان گارد ملی را از حضور در برنامه حفاظت از ساختمان کنگره و برقراری امنیت مراسم تحلیف حذف کردیم.

این در حالی است که کریستوفر میلر وزیر دفاع موقت آمریکا دوشنبه در اظهاراتی گفت: اف‌بی‌آی با استقرار بیش از ۲۵ هزار نیروی گارد ملی برای حفاظت از ساختمان کنگره و برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن، عملاً در حال کمک به ارتش برای برقراری نظم و امنیت است.

اظهارات وزیر دفاع موقت آمریکا در حالی است که پس از حمله مرگبار طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره در روز ۶ ژانویه، نگرانی‌ها درباره وقوع خشونت‌های بیشتر در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن به‌شدت افزایش یافته است.

پنتاگون پیش از این درباره خطر احتمالی اعتراضات مسلحانه در آستانه مراسم تحلیف بایدن هشدار داده است.

وزارت دفاع آمریکا مجوز استقرار ۲۵ هزار نیروی گارد ملی این کشور در واشنگتن را برای تأمین امنیت مراسم تحلیف جو بایدن صادر کرده است.

ولی این نگرانی نیز بین مقامات آمریکایی وجود دارد که ارتش بخشی از مشکل باشد زیرا تعدادی از نظامیان کارکشته و قدیمی ارتش آمریکا در جریان حمله اخیر طرفداران ترامپ به کنگره بازداشت شده‌اند، حداقل یکی از بازداشت‌شدگان نیز عضو گارد ملی در ویرجینیا بوده است.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=6537
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار