تاریخ انتشار : ۲۱-۱۰-۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹

هوای آلوده تا اوایل بهمن ماه ادامه دارد

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: هوای تهران در آستانه ورود به شرایط قرمز است و اینکه این شرایط متاسفانه تا اوایل بهمن ماه ادامه دارد.

  به گزارش دنیای خبر،مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست در خصوص تداوم آلودگی شهر‌های صنعتی گفت: هوای تهران در شرایط ناسالم برای همه گروه‌های جامعه شده است و برای دومین هفته پیاپی در شرایط ناسالم برای همه گروه‌های جامعه قرار گرفته است. ذرات معلق در هوا در حال نزدیک شدن به شرایط ناسالم برای همه گروه‌های جامعه قرار دارند.

وی ادامه داد: پایداری‌های جوی طی روز‌های آینده ادامه خواهد داشت و با توجه به این شرایط به میزان آلاینده‌های هوا افزوده می‌شود. هوای تهران در آستانه ورود به شرایط قرمز است و اینکه این شرایط متاسفانه تا اوایل بهمن ماه ادامه دارد.

تجریشی ادامه داد: عدم اعمال قانون مبارزه با آلودگی و اجرای قوانین مربوط به هوای پاک، همچنان انتظار نداریم که به همه این مصوبات انجام نشده توسط ارگان‌های زیر ربط مشکل آلودگی هوا حل شود.

تجریشی پیشتر به میزان در خصوص آلودگی اخیر شهر‌های صنعتی گفته بود: که شدت آلودگی در تهران ربطی به سوخت مازوت ندارد. در حال حاضر با بررسی‌ها و پایش‌هایی که انجام شده است خیلی با سال گذشته تفاوتی نداشته و با توجه به اینکه طی یک سال با قدیمی‌تر شدن ناوگان سنگین و اتوبوس‌های شهری و همچنین ورود ده‌ها هزار ماشین جدید و عدم اسقاط خودرو‌های اسقاط شده می‌باشد. همچنین عدم جلوگیری از تردد ماشین‌های دودزا و ورود چندین ده هزار متورسیکلت از پارکینگ‌های نیروی انتظامی برای تردد دوباره به خیابان‌های شهر و عدم مراجعه این وسایط نقلیه برای معاینه فنی‌ها و عدم اعمال قانون مبارزه با آلودگی و اجرای قوانین مربوط به هوای پاک، فرقی نکرده است و همچنان انتظار نداریم که به همه این اقدامات غلط مشکل آلودگی هوا حل شود.
منبع: میزان

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=6137
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار