تاریخ انتشار : ۲۰-۱۰-۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱

سقوط شاخص بورس به ارتفاع ۱.۲ میلیون واحد

شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۲۴ هزار واحد افت کرد.

به گزارش دنیای خبر،در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۱۱میلیارد و ۱۳۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۱۰هزار و ۶۵۴میلیارد تومان در یک میلیون و ۴۳۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۴هزار و ۸۰۸واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۸۵هزار و ۹۴۷واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی تولیدی گروه بهمن، تولیدی فولاد سپید فراب کویر و پتروشیمی پردیس با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۴۸۲واحد، کل (هموزن) ۷۶۵واحد، قیمت (هموزن) ۵۰۰واحد، آزاد شناور ۲۶۰۴۱واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به‌ترتیب ۲۱۹۶۷ و ۳۶۶۹۸ واحد افت کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۲۱۰میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۱۸۵میلیارد تومان در ۵۵۸هزار نوبت، آیفکس ۲۲۸واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۸۴۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ‌آهن گهر زمین، بیمه پاسارگاد و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل نمادهای معاملاتی صنعتی مینو، تولید نیروی برق دماوند و فرابورس ایران بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=6065
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار