تاریخ انتشار : ۱۷-۱۰-۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲

از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنید

سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای کلانشهرها تا هفته آینده هشدارداد و بر ضرورت خودداری از تردد غیرضروری تاکید کرد.

به گزارش دنیای خبر،سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تداوم و تشدید پایداری هوا آورده است: افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا فردا (۱۸ دی ماه) برای شهرهای تهران و اصفهان، جمعه (۱۹ دی ماه) برای شهرهای تهران، کرج، قم، اراک و اصفهان و شنبه ( ۲۰ دی ماه) برای شهرهای تهران، کرج، قم و اراک پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی پتانسیل افزایش غلظت آلاینده‌ها به شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی و در مناطق پرتردد و در اطراف صنایع آلاینده درون‌شهری افزایش غلظت آلاینده‌ها تا شرایط بسیار ناسالم وجود دارد و سازمان هواشناسی نسبت به کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی و کاهش آلاینده‌ها، تاکید به عدم تردد غیرضروری برای تمام افراد، اجتناب از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز توصیه می‌کند.

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ نیز از پایداری جو توام با سکون هوا در برخی کلانشهرهای کشور خبر داده  و آورده است: افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌ها فردا (۱۸ دی ماه) در شهرهای کرج، قزوین، قم و اراک، جمعه (۱۹ دی ماه) در شهرهای قزوین و مشهد، شنبه (۲۰ دی ماه) در شهرهای اصفهان ، تبریز و مشهد، یکشنبه (۲۱ دی ماه) برای شهرهای تهران، کرج، قزوین، قم، اراک و اصفهان و دوشنبه (۲۲ دی ماه) برای شهرهای تهران، کرج، قزوین، قم، اراک، اصفهان و تبریز پیش‌بینی می‌شود.

پتانسیل رشد شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم کاهش منابع آلاینده ثابت و متحرک امکان رشد شاخص تا شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از ترددهای غیر ضروری به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری و ریوی و احتیاط در فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=5974
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار