تاریخ انتشار : ۱۶-۱۰-۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷

بازگشایی تالارهای پذیرایی در شهرهای نارنجی

رییس اتحادیه تالارداران تهران اظهار داشت: با ابلاغ این مصوبه و جابه‌جایی تالارهای پذیرایی به گروه ۲، تالارها در شهرهای نارنجی نیز فعال خواهند بود و در تهران هم شروع به فعالیت خواهند کرد.

به گزارش دنیای خبر،خسرو ابراهیمی‌نیا در مورد بازگشایی تالارهای پذیرایی اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته جلسه‌ای با دکتر زالی در اتاق اصناف داشتیم، بعد از اینکه توجیهات کامل اتاق اصناف و اتحادیه را در مورد بازگشایی تالارهای پذیرایی شنیدند، موافقت ضمنی خود را اعلام کردند. قرار شد که شنبه گذشته با استانداری جلسه داشته باشند که در این جلسه بیشتر افرادی که در این مورد ذی‌صلاح هستند موافقت خود را اعلام کردند که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از شنبه تالارهای پذیرایی آغاز به کار کنند. یعنی تالارهای پذیرایی از گروه ۳ به گروه ۲ ارتقا پیدا کنند.

وی اضافه کرد: البته هنوز این موضوع ابلاغ نشده اما صحبت بر این شده که این اتفاق بیافتد اما مراحل آن انجام شده و احتمالا طی امروز و فردا ابلاغ شود. با ابلاغ این مصوبه و جابه‌جایی تالارهای پذیرایی به گروه ۲، تالارها در شهرهای نارنجی نیز فعال خواهند بود و در تهران هم شروع به فعالیت خواهند کرد.

رییس اتحادیه تالارداران تهران با اشاره به مشکلات بازگشایی تالارهای پذیرایی گفت: بعد از مدت طولانی تعطیلی، بازگشایی تالارها کار سختی است، وقتی یک فعالیت یک سال تعطیل شود و درآمدزایی نداشته باشد و به ورشکستگی کامل رسیده باشد، احیای آن مشکلات خاص خود را دارد. تالارداران حدود یک سال است که هزینه می‌دهند اما درآمد ندارند. فکر نمی‌کنم هیچ صنفی به این مقدار آسیب خورده باشد. در این مدت چند نفر در صنف ما سکته کرده‌اند که در چند مورد منجر به فوت شده است.

وی افزود: باور ما بر این است که متخصص برگزاری مراسم، اجتماعات و همایش‌ها تالارهای پذیرایی هستند که می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کار را انجام دهند. تالارهای پذیرایی با تجهیز به سرویس‌های بهداشتی و سالن‌های متعدد می توانند از یک سوم ظرفیت خود بدون هیچ مشکلی پذیرایی کنند. اما متاسفانه شاهد این هستیم که حدود یک سال است که تالارهای پذیرایی تعطیل هستند اما مراسمات مختلف برگزار می‌شود و در آنها پروتکل‌ها را هم رعایت نمی‌کنند و نظارتی هم به آنها وجود ندارد.

ابراهیمی‌نیا در پاسخ به سوالی پیرامون پیش‌بینی تقاضا برای تالارهای پذیرایی پس از بازگشایی بیان کرد:‌ قطعا تقاضا مثل گذشته نخواهد بود، مردم اگر مطمئن باشند که تالارهای پذیرایی می‌توانند پروتکل‌ها را رعایت کنند، اقبال پیدا خواهند کرد.

منبع: ایلنا


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=5901
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار