تاریخ انتشار : ۱۶-۱۰-۱۳۹۹ - ۸:۱۱

اعلام قرنطینه سراسری در انگلیس

شیوع گونه جدید کرونا که با سرعت بیشتری نسبت به نسخه اولیه این ویروس در حال انتشار است انگلیس را یکبار دیگر وارد قرنطینه سراسری کرد.

  به گزارش دنیای خبر،«بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس در واپسین ساعات دوشنبه اعلام کرد کشورش به منظور جلوگیری از شیوع گونه جدید ویروس کرونا که با سرعت زیاد در حال انتشار است بار دیگر وارد قرنطینه سراسری می‌شود.

 آسوشیتدپرس نوشته قوانین جدید قرنطینه دست‌کم تا اواسط ماه فوریه ادامه خواهند داشت. جانسون گفت مردم باید همانند ماه مارس که انگلیس برای مقابله با نخستین موج کرونا وارد قرنطینه شد در خانه بمانند.

بوریس جانسون در سخنانی که به طور مستقیم از تلویزیون پخش می‌شد گفت که گونه جدید ویروس کرونا به گونه‌ای «هشدارآمیز و مأیوس‌کننده» در حال انتشار است.

او گفت: «همین امشب که دارم با شما صحبت می‌کنم بیمارستان‌های ما بیشتر از هر زمان دیگری از هنگام آغاز کووید-۱۹ به دلیل گسترش این بیماری‌ همه‌گیر تحت فشار قرار گرفته‌اند.»

از روز سه‌شنبه آموزش حضوری در مدارس مقاطع ابتدایی و دبیرستان و همین‌طور دانشگاه‌ها لغو خواهد شد. دانشگاه‌‌ها دست‌کم تا اواسط ماه فوریه تعطیل خواهند بود. از مردم خواسته‌ شد جز در مواردی که امکان‌پذیر نیست از خانه دورکاری کنند و فقط برای موارد ضروری از خانه خارج شوند.

تمامی فروشگاه‌های غیرضروری و مراکزی مانند آرایشگاه‌ها تعطیل خواهند بود. رستوران‌ها فقط بدون ارائه سرویس بیرون‌بر می‌توانند به فعالیت خود دامه دهند.

در روزهای گذشته، آمارهای منتشرشده از موارد ابتلا به «کووید-۱۹» در انگلیس کاملاً گویای وضعیت دشوار ایجادشده در این کشور بوده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته آمارهای موجود تا روز دوشنبه نشان می‌دهند ۲۶۶۲۶ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های انگلستان بستری بوده‌اند. این رقم افزایشی ۳۰ درصدی نسبت به یک هفته قبل را نشان می‌دهد و ۴۰ درصد از بالاترین رقم اعلام‌شده در نخستین موج شیوع بیماری در فصل بهار بیشتر است.

 ساعاتی قبل‌تر از سخنرانی بوریس جانسون دولت او سطح هشدار در این کشور به دلیل شیوع کووید-۱۹ را به بالاترین میزان افزایش داد.

نخستین بار حدود دو هفته پیش بود که وزیر بهداشت انگلیس کشف نوع جدید ویروس کرونا را اعلام کرد. او گفت که گونه جدید با سرعت بیشتری نسبت به نسخه اولیه کرونا منتشر می‌شود.

کرونای انگلیسی تاکنون دستکم در ۱۷ کشور جهان گزارش شده است و بسیاری کشورها برای جلوگیری از ورود آن، کنترل مرزهای خود را تشدید کرده‌اند.

با وجود این، مقام‌های سازمان جهانی بهداشت گفته‌اند که ویروس کرونای جدید کشنده‌تر از گونه اولیه نیست، هر چند که جهش صورت گرفته موجب نگرانی از احتمال بروز جهش‌های بیشتر می‌شود.

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=5874
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار