تاریخ انتشار : ۱۳-۱۰-۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵

پیشنهاد به دولت برای تعطیلی دو روزه تهران

استاندار تهران از پیشنهاد تعطیلی دو روزه تمام بخش‌های دولتی و خصوصی به دلیل تشدید آلودگی هوای تهران خبر داد و گفت: معاون اول یا هیئت دولت برای تعطیلی یکشنبه یا دوشنبه تصمیم‌گیری می‌کند.

به گزارش دنیای خبر،انوشیروان محسنی بندپی اظهار کرد: تمام اقدامات برای کاهش عوامل خطر در این دو هفته انجام گرفته است. عدم استفاده از سوخت مازوت در همه صنایع نیروگاه‌های استان ابلاغ و این موضوع به اجرا در آمده است.

وی افزود: گزارش‌های بازرسی میدانی محیط زیست استان نیز بر این مسئله تاکید شده است که تمام نیروگاه‌ها و صنایع مشغول فعالیت در استان تهران از گاز و یا سوخت مایع گازوئیل استفاده می‌کنند. پلیس راهور نیز از تردد خودروهای  دودزا و حمل بار در سطح شهر تهران جلوگیری کرد و همچنین خودروهای فاقد معاینه فنی نیز متوقف شدند.

بندپی گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد استانی کمیته اضطرار فعالیت‌های عمرانی تا اطلاع ثانوی متوقف است و فعالیت‌هایی که ذرات معلق در هوا را  منتشر بکند نیز  بر اساس این مصوبه متوقف می‌شود. شرکت گاز استان هم نظارت مستمر بر دستگاه‌های اداری و نحوه سوخت‌رسانی در روزهای سرد و تنظیم سیستم گرمایشی  با استانداردهای لازم  انجام شود.  متأسفانه چون ما در این مدت هیچ پدیده جوی ناپایداری نداشته‌ایم که نسبت به انتقال آلاینده ها اثربخشی داشته باشد انباشت آلاینده ها را در شرایط جوی را داشته ایم.

وی افزود: سازمان هواشناسی اعلام کرده که در طی چند روز آینده در سطح استان باد آنچنانی نخواهد وزید. ‌در شرایط آلودگی هوا که بیش از ۴۸ ساعت شده است توسط هیئت وزیران مصوب شده است که در این شرایط نسبت به اتخاذ تدابیر سخت‌تری اندیشیده شود.

استاندار تهران گفت: باید تصمیمات نسبت به کاهش عوامل خطر باشد و پیشنهاد این جلسه به هیئت وزیران انعکاس داده خواهد شد تا تصمیمی اتخاذ شود. پیشنهاد ما در این جلسه بر کاهش عوامل خطر و نظارت بر اجرای آن است تا تصمیمات جدیدی اتخاذ شد. علاوه بر محدودیت های قبلی، برای حفظ جامعه، قوانین و مقررات و ضوابط پیشنهاد جمع بندی جلسه دو روز تعطیلی برای همه دستگاه های اداری فعالیت های عمرانی و بخش های خصوصی را  اعلام کنیم.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=5720
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار