تاریخ انتشار : ۰۷-۱۰-۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲

شاخص بورس کاهشی شد

بازار سرمایه روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت؛ به طوری که در ساعات ابتدایی معاملات شاخص کل تا یک میلیون و ۴۰۷ هزار واحد کاهش یافت، اما در ساعات میانی به یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحد رسید و در نهایت در رقم یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحد ایستاد.

به گزارش دنیای خبر، شاخص کل بورس امروز با ۴۵۱۶ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۱۲۸۲ واحد کاهش یافت و به رقم ۴۷۲ هزار و ۱۴۱ واحد رسید.

معامله گران امروز دو میلیون معامله به ارزش ۱۲۸ هزار و ۳۶۴ میلیارد ریال انجام دادند.

سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین و پتروشیمی نوری نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل بانک پارسیان، ایران خودرو، گروه مپنا و پالایش نفت بندرعباس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

نمادهای پربیننده این بازار هم از سرمایه گذاری تامین اجتماعی، گروه دارویی برکت، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، لیزینگ پارسیان، سایپا و سرمایه گذاری سیمان تامین تشکیل شده است.

شاخص کل فرابورس هم با ۶۳ واحد کاهش رقم ۲۰ هزار و ۱۰ واحد را ثبت کرد.

معامله‌گران این بازار ۹۵۲ هزار معامله به ارزش ۷۰ هزار و ۴۷۳ میلیارد ریال انجام دادند.

صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس، بانک دی و سهامی ذوب آهن اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل بیمه پاسارگاد، پتروشیمی تندگویان و مدیریت انرژی امید تابان‌پور نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای پربیننده این بازار از سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، برق و انرژی پیوندگستر پارس، صنایع چوب خزر کاسپین، بانک دی، کشاورزی و دامپروری ملاردشیر، توسعه مسیر برق گیلان و پلیمر آریاساسول تشکیل شده است.

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=5491
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار