تاریخ انتشار : ۱۷-۰۹-۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵

نگرانی از رکوردشکنی دوباره مصرف گاز خانگی

این سوال مهم مطرح است که آیا با توجه به روند رو به رشد مصرف گاز بخش خانگی در روزهای پاییز، در زمستان سرد امسال شاهد افت بیش از حد گازرسانی به نیروگاه ها و حتی تکرار قطع برق زمستانی خواهیم بود؟

به گزارش دنیای خبر،در روزهای اخیر بار دیگر رکورد مصرف گاز در بخش خانگی در سال جاری شکسته شد و مصرف ۲۴ ساعته ۵۳۰ میلیون مترمکعبی در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده به ثبت رسید.

با وجود آنکه هنوز روزهای سرد زمستانی نیامده و در پاییز شاهد رکوردشکنی های پی در پی و افزایش بی رویه مصرف گاز هستیم، این نگرانی ایجاد شده که با سردتر شدن هوا و رسیدن روزهای سرد زمستانی، مصرف بخش خانگی فراتر رفته و حتی رکورد تاریخی سال گذشته که مصرف گاز در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده ۶۱۶ میلیون مترمکعب در روز بود شکسته شود.

در زمستان سال گذشته با افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و گذر مصرف این بخش از مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب، شاهد افت شدید گازرسانی به نیروگاهها و صنایع بودیم به طوری که بسیاری از صنایع بزرگ کشور با سوخت مایع به فعالیت خود ادامه دادند و در برهه ای از زمان در برخی نیروگاه ها که به دلیل محدودیت تردد در جاده های برفی، سوخت مایع به موقع نرسیده بود، شاهد از مدار خارج شدن برخی واحدها و قطعی موقت برق در برخی نقاط کشور بودیم.

در سال جاری نیز هرچه مصرف گاز در بخش خانگی افزایش یابد، با توجه به اولویت تأمین گاز بخش خانگی در روزهای سرد سال، تخصیص گاز به نیروگاه ها و صنایع کاهش می یابد و این سوال مطرح می شود که با توجه به روند رو به رشد مصرف گاز بخش خانگی در روزهای پاییز، در زمستان سرد امسال شاهد افت بیش از حد گازرسانی به نیروگاه ها و حتی تکرار قطع برق زمستانی خواهیم بود؟

 

 

منبع: تسنیم


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=4638
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار