تاریخ انتشار : ۱۷-۰۹-۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹

روز پرنوسان برای بورس

شاخص کل بورس که در ساعات میانی معاملات روندی صعودی داشت و به یک میلیون و ۵۳۱ هزار واحد رسیده بود، در ساعات پایانی روندی نزولی به خود گرفت و بیش از ۱۰ هزار واحد کاهش یافت.

به گزارش دنیای خبر،معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۱۰ هزار و ۱۳۶ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۵۱۲ هزار واحد ایستاد. این در حالیست که شاخص کل با معیار هم وزن با ۷۸۵ واحد افزایش به رقم ۴۴۲ هزار و ۸۶۷ واحد رسید.

معامله گران امروز دو میلیون معامله انجام دادند که ۲۰۴ هزار و ۷۴ میلیارد ریال ارزش داشت.

سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، ایران خودرو، سرمایه گذاری غدیر و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید نسبت به سایر نمادها بیشتری تاثیر منفی را روی این بازار گذاشتند.

همچنین بانک تجارت، ایران خودرو، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، صنعتی زرماکارون و بانک صادرات ایران نمادهای پر بیننده این بازار بودند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس ۲۳ واحد کاهش یافت و رقم ۱۹ هزار و ۱۷۸ واحد را ثبت کرد.

در این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۶۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال انجام شد.

پتروشیمی مارون و سنگ آهن گوهر زمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تامین و تولید نیروی برق دماوند نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای پر بیننده این بازار از برق و انرژی پیوند گستر پارس، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، بانک دی، پتروشیمی ارومیه، تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک و مجتمع صنایع لاستیک یزد تشکیل شده است.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=4647
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار