تاریخ انتشار : ۰۴-۰۹-۱۳۹۹ - ۹:۲۶

مخدوش کردن پلاک جرم است

به گفته معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب،مخدوش کردن پلاک جرم است و راننده به دادسرا معرفی می شود.

به گزارش دنیای خبر،تا پیش از همه گیری ویروس کرونا، عده‌ای از رانندگان متخلف برای در امان ماندن از جریمه دوربین‌های ثبت تخلفات و تردد در محدوده‌هایی که طرح ترافیک داشتند، پلاک خودروی خود را به روش‌های گوناگون مخدوش می‌کردند.

این روز‌ها که محدودیت‌های ترددی به واسطه شیوع ویروس کووید ۱۹ در کشور در حال اجراست، همان راننده‌های متخلف تصور می‌کنند با مخدوش کردن پلاک خود می‌توانند از جریمه یک میلیون تومانی پلاک غیربومی یا جریمه ۲۰۰ هزارتومانی تردد از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح در امان باشند، اما به گفته پلیس این بار ماجرا متفاوت است.

سرهنگ علی همه خانی گفت: مخدوش کردن پلاک، یک تخلف نیست بلکه یک جرم است، بنابراین رانندگان متخلفی که به هر دلیلی پلاک خود را مخدوش می‌کنند، به عنوان مجرم شناخته شده و به مراجع قضایی احضار می‌شوند.

وی افزود: با اجرایی شدن طرح محدودیت تردد در پایخت، دوربین‌ها رانندگان متخلف را جریمه می‌کنند، اما پلیس در معابر حضور بیشتری خواهد داشت.

این مقام انتظامی با اشاره به نحوه برخورد با افرادی که پلاک خودرو را مخدوش می‌کنند، گفت: پلیس در تمامی معابر حضور دارد و در صورت مشاهده اینگونه رانندگان، به آن‌ها دستور ایست می‌دهد.

 

سرهنگ همه خانی ادامه داد: علاوه بر اعمال جریمه، که میزان آن به تخلف مربوطه بر حسب پلاک بستگی دارد، خودروی مختلف توقیف می‌شود.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب بیان کرد: همچنین راننده متخلف، همانند یک مجرم به مراجع قضایی معرفی می‌شود و در مقابل قاضی قرار می‌گیرد و نوع مجازات اینگونه رانندگان توسط قاضی و قانون در دادسرا تعیین می‌شود.

 

منبع: میزان


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=4089
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار