تاریخ انتشار : ۳۰-۰۸-۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲

عدد اکسیژن طبیعی بدن چند است؟

مدیر بخش اورژانس بیمارستان سینا در مورد میزان اکسیژن طبیعی بدن در روزهای کرونایی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش دنیای خبر،حسین کرمانپور مدیر بخش اورژانس بیمارستان سینا گفت: برای این‌که بدانیم میزان اکسیژن بدن در شرایط طبیعی است ارزیابی‌هایی وجود دارد که به آنها استناد می‌کنیم.
وی با اعلام این‌که عدد بالای ۹۳ برای اکسیژن طبیعی بدن مد نظر قرار می‌گیرد، افزود: اگر پایین‌تر از این عدد و تا مرز ۸۹ باشد، حالت هشدار است و اگر پایین‌تر از ۸۹ باشد، فرد باید بستری شود.
کرمانپور با عنوان این مطلب که میزان تنفس طبیعی افراد بین ۱۳ تا ۱۶ بار در دقیقه است، توضیح داد: وقتی میزان اکسیژن بدن پایین بیاید، میزان تنفس را تا ۲۸ بار بالا می‌بریم و در صورتی که اکسیژن بدن در شرایط عادی قرار نگرفت فرد باید بستری شود.
مدیر بخش اورژانس بیمارستان سینا درباره دستگاه‌های سنجش اکسیژن بدن گفت: برای اندازه‌گیری اکسیژن بدن با استفاده از دستگاه‌های انگشتی باید یک دقیقه بالانس شود تا بتوان ضربان و اکسیژن بدن را ارزیابی کرد.
وی با عنوان این مطلب که میزان ضربان با اکسیژن بدن ارتباطی ندارد، افزود: پایین بودن ضربان ارتباطی با اکسیژن بدن ندارد به طوری که ضربان ورزشکاران حرفه‌ای همیشه بین ۵۰ تا ۵۴ است، اما اکسیژن بدن آنها طبیعی است.

منبع: مهر


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=3894
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار