تاریخ انتشار : ۱۱-۰۸-۱۳۹۹ - ۸:۲۷

چرا قیمت شوینده‌ها گران شد؟

دبیر انجمن صنایع شوینده‌ها گفت: گرانی دلار و دوبرابر شدن قیمت ارز نیمایی سبب افزایش قیمت ۴۰ درصدی برخی مواد شوینده و بهداشتی شده است.

به گزارش دنیای خبر،اگرچه  بر اساس مشاهدا در روز گذشته قیمت انواع مواد شوینده و بهداشتی در سطح فروشگاه‌های شهر تغییر چندانی نسبت به ماه‌های گذشته نداشته اما بر اساس اخبار به دست آمده از منابع رسمی و مسئولان، ۱۰ روزی است که نرخ برخی شوینده‌ها ۴۰ درصد و بعضی اقلام هم تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
جمشید فروزش  اظهار داشت: قیمت انواع پودرهای لباسشویی، ظرف‌شویی و صابون نسبت به ۱۰ روز گذشته  ۴۰ درصد افزایش یافته و مابقی شوینده‌ها نیز تا ۳۰ درصد گران شده است.
وی با تاکید بر اینکه این افزایش قیمت ناشی از افزایش قیمت دلار، دو برابر شدن نرخ ارز نیمایی و به دنبال آن افزایش قیمت مواد اولیه است، تصریح کرد: اعضای انجمن به دنبال افزایش قیمت ۶۵ تا ۷۰ درصدی کالاها بودند اما در نهایت با ۴۰ درصد افزایش قیمت موافقت شد.
دبیر انجمن شوینده‌ها با بیان اینکه نرخ اقلامی که از پتروشیمی خریداری می‌شود افزایش چشمگیری داشته است، عنوان کرد: قیمت مواد پلیمری ۱۱۵ درصد گرانتر از قبل شده است.
فروزش در واکنش به اینکه هنوز قیمت شوینده‌ها در استان همدان گران نشده است، افزود: علت این است که فروشگاه‌ها هنوز در حال فروش اجناس خرید قبل خود هستند.
 
وی با اشاره به اینکه هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد و به اندازه کافی کالاهای مورد نیاز مردم تامین می‌شود، اظهار داشت: وقتی قیمت مواد اولیه چندین برابر شده و هزینه‌های تولید برخی کالاها افزایش ۱۰۰ درصدی داشته چگونه می‌توان قیمت را تغییر نداد؟
دبیر انجمن صنایع شوینده‌ها با تاکید بر اینکه اگر قیمت دلار کاهش یابد به شما قول می‌دهم که نرخ شوینده‌ها هم ارزان شود، تصریح کرد: قیمت اقلام بهداشتی مانند مواد ضد عفونی کننده دست، الکل و موادی که برای پیشگیری از کرونا به کار می‌رود تنها ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

منبع: تسنیم


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=3132
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار