تاریخ انتشار : ۰۳-۰۸-۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴

شاخص بورس ۳۸ هزار واحد کاهشی شد

دامنه کاهش شاخص بورس به امروز هم کشیده شد و بازار سرمایه اولین روز کاری خود در هفته جاری را در حالی آغاز کرد که با بیش از ۳۸ هزار واحد کاهش به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد عقبگرد کرد.

به گزارش دنیای خبر،در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل ۳۸ هزار و ۳۰۵ واحد کاهش یافت و رقم یک میلیون و ۳۷۴ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۴۷۶۲ واحد کاهش به رقم ۳۸۹ هزار و ۱۱۷ واحد رسید. در این بازار ۳۵۹ هزار معامله به ارزش ۳۴ هزار و ۹۰۵ میلیارد ریال انجام شد.

فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، سرمایه‌ گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، معدنی و صنعتی گل‌گوهر، پالایش نفت تهران و بانک ملت نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند و ایران خودرو، بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، گروه پتروشیمی سرمایه‌ گذاری ایرانیان و بانک تجارت نمادهای پربیننده این بازار بودند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس نیز با ۲۹۴ واحد کاهش در رقم ۱۶ هزار و ۶۷۵ واحد ایستاد. معامله گران این بازار ۲۲۹ هزار معامله به ارزش ۱۲۵ هزار و ۵۹۴ میلیارد ریال انجام دادند.

پلیمر آریاساسول، پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس، سرمایه‌ گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی تندگویان و سهامی ذوب آهن اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

لیست نمادهای پربیننده این بازار از سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، پلیمر آریاساسول، سرمایه‌ گذاری صبا تامین، پتروشیمی ارومیه، سرمایه‌ گذاری پویا و سیمان لار سبزوار تشکیل شده است.

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=2806
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار