تاریخ انتشار : ۱۶-۰۷-۱۳۹۹ - ۹:۵۷

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۷/۱۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۱۸۸۱ دلار و ۲۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با ۱.۲۳ درصد افت به ۱۸۸۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

به گزارش دنیای خبر،پس از آنکه ترامپ مذاکرات بر سر بسته محرک مالی جدید دولت آمریکا را متوقف کرد و سبب تقویت ارزش دلار شد، قیمت طلا روز چهارشنبه با نوسانی اندک در نزدیکی پایین ترین رقم یک هفته اخیر که دیروز به ثبت رسیده بود در نوسان بود.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۱۸۸۱ دلار و ۲۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با ۱.۲۳ درصد افت به ۱۸۸۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای رقیب امروز شاهد ۰.۲ درصد رشد بود.

روز سه شنبه و پس از آنکه ترامپ تا زمان انتخابات نوامبر، مذاکرات با دموکرات ها بر سر بسته محرک مالی جدید را متوقف کرد، چشم انداز اعطای کمک بیشتر به شهروندان آمریکایی درگیر بحران کرونا و شرکت های هواپیمایی که با کاهش بی سابقه سفرها مواجه شده اند را تضعیف کرد.

ارائه بسته محرک مالی می تواند موجب تقویت قیمت طلا شود، زیرا تزریق نقدینگی بیشتر به معنای ایجاد انتظارات تورمی و حرکت سرمایه گذاران به سمت بازار طلاست.

مقامات ارشد بانک های مرکزی اروپا و آمریکا روز سه شنبه خواستار ارائه بست های محرک بیشتر از جانب دولت ها برای حمایت از خانواده ها و کسب و کارها شدند.

در همین حال کسری تجاری آمریکا در ماه اوت و همزمان با بالا گرفتن مجدد میزان واردات به بالاترین رقم طی ۱۴ سال گذشته رسید.

در شش ایالت آمریکا تعداد بیماران کرونایی بستری شده به ارقام بی سابقه ای رسیده و سبب وضع محدودیت های جدید شده است. در عین حال تعداد مبتلایان در جهان به بیش از ۲۵.۵ میلیون نفر رسیده است.

برچسب ها:

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=2276
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار