تاریخ انتشار : ۱۶-۰۷-۱۳۹۹ - ۸:۲۹

بایدن: تا ترامپ خوب نشود، مناظره نمی‌کنم

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد در صورتی که ترامپ همچنان به کووید ۱۹ مبتلا باشد با وی مناظره نخواهد کرد.

به گزارش دنیای خبر، بایدن تاکید کرد: در صورتی که پزشکان تایید کنند ترامپ همچنان به کووید ۱۹ مبتلا است نباید مناظره دوم انتخاباتی که قرار است در میامی برگزار شود انجام شود.

جو بایدن بعد از انتقاد‌های اخیر علیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که خشم آنکارا را برانگیخته بود بار دیگر اعلام کرد: آمریکا باید بر ترکیه برای کاهش دادن تنش با یونان فشار بیشتری وارد کند.

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ”دولت ترامپ باید ترکیه را تحت فشار قرار دهد تا از هرگونه تحریکات جدید در منطقه در مقابل یونان به ویژه از تهدید به توسل به زور خودداری کند و به دیپلماسی اجازه دهد به نتیجه برسد“.

تنش‌ها میان ترکیه و یونان که هر دو عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هستند در فصل تابستان با استقرار نیرو‌های دریایی آن‌ها در منطقه مورد مناقشه که سرشار از منابع انرژی است، به اوج خود رسید. آتن و آنکارا بعد از بالا گرفتن تنش‌ها توافق کردند برای جلوگیری از بروز تصادفات و حوادث در شرق مدیترانه تماس‌های مستقیم دائمی برقرار و به حل و فصل اختلافات خود کمک کنند.

سخنگوی اردوغان در واکنش به انتقاد‌های جو بایدن اعلام کرده بود ”تحلیل‌های جو بایدن درباره ترکیه بر پایه نادانی محض، غرور و ریاکاری است“.

وی تاکید داشت: ”روز‌هایی که می‌شد ترکیه را با زور مقهور کرد گذشته است. اما اگر شما فکر می‌کنید که می‌توانید به این کار موفق شوید، بخت خود را بیازمایید. شما هزینه آن را خواهید پرداخت“.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=2268
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار