تاریخ انتشار : ۱۵-۰۷-۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰

پلیس: در تعطیلات پیش رو سفر نروید

معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از مردم خواست که از انجام سفر و ترددهای غیرضروری در تعطیلات پیش رو خودداری کنند.

به گزارش اقتصاد سالم؛سرهنگ عین الله جهانی  دراین باره گفت: همه سازمان‌ها و نهادها در کشور تابع و  منتظر مقرراتی هستند که از سوی ستادملی مقابله با کرونا تصویب و ابلاغ می شود، پلیس هم همینطور است و مصوبات ستادملی مقابله با کرونا را اجرا خواهد کرد.

وی ادامه داد: اما موضوع دیگر مسئولیت اجتماعی خود شهروندان است. مردم باید به فکر خودشان باشند و به همین دلیل هم به آنها توصیه می‌کنیم که در تعطیلات پیش رو از رفتن به سفر و تردد غیرضروری خودداری کنند، تا بتوان چرخه انتقال و اوج گیری دوباره کرونا در کشور را مهار کرد.

معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه سفر علاوه بر اینکه موارد ابتلا به کرونا در طول مسیر و مقصد را افزایش می‌دهد، احتمال وقوع تصادفات را نیز بیشتر می‌کند، گفت: اگر خدایی نکرده فردی تصادف کند، وارد چرخه درمان و بیمارستان هایی می‌شود که پرسنل آن درگیر بیماری کرونا هستند و در آنجا احتمال ابتلا به کرونا هم برای مصدومان وجود خواهد داشت.

جهانی با تاکید بر اینکه بهترین کار پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری است، گفت: اما اگر شهروندان مجبور به انجام سفری ضروری هستند، فراموش نکنند که ۸۲درصد تصادفات به دلیل چهار عامل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، بی توجهی به جلو و خستگی و خواب آلودگی راننده است. بنابراین لازم است که مقررات را رعایت کنند.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=2203
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار