تاریخ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۷

وقتی سرمایه‌گذار داخلی ارج ندارد 

در آغاز سالی که به فرمان رهبر انقلاب به عنوان تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری شده است، اگر هر مسئولی قدمی بر خلاف این مسیر بردارد قطعا قابل گذشت نیست.

به گزارش دنیای خبر،سال‌هاست رهبری عزیز به مقوله مهم تکیه بر توان داخلی و حمایت از تولیدکنندگان حقیقی تاکید مؤکد دارند اما متاسفانه آن گونه که باید عزمی جدی برای تحقق شعارهای ابلاغی رهبری در دولت و مجلس تاکنون دیده نشده است و البته که در بخش‌هایی انصافا اتفاقات مثبتی رخ داده است.
امروز رهبر انقلاب تمام توجه خویش را بر این گذاشته‌اند قطار در حال حرکت کشور با سکانداری سران قوا در مسیر حفظ اشتغال موجود، ایجاد اشتغال پایدار جدید، رفاه اجتماعی، رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم بدون اتکا به واردات و توان خارجی باشد و بخش خصوصی حقیقی هم در مقام سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی به این موارد توجه ویژه‌ای دارند.
از آنجا که سرمایه‌گذاری موفق و مطمئن زمانی شکل خواهد گرفت که امنیت سرمایه، سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری تضمین باشد شاهد تلاش‌های بی‌وقفه دستگاه قضایی در سراسر کشور به‌خصوص ریاست قوه یعنی آقای رییسی و همچنین مجاهدت‌های خاموش مجاهدان عرصه‌های گمنامی و نیروهای نظامی و انتظامی برای تامین امنیت همه‌جانبه سرمایه‌گذاران هستیم که بحق بسیار ارزنده است.
از آن سو دشمنان قسم‌خورده ما در سراسر جهان نیز تمام وجودشان را وقف نابودی و ضربه زدن به ایران و ایرانیان کرده‌اند که موجب می‌شود دوچندان از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان داخلی حمایت کرد.
صنعتگرانی که ثابت کرده‌اند به معنای واقعی تولید ملی را می‌شناسند و تلاششان برای رهایی اقتصاد کشور از وابستگی‌های خارجی بوده است.
تولیدکنندگانی که زمینی را با نام صنعت نگرفتند تا در فرصتی آن را به قیمتی بالاتر فروش برسانند، بلکه در آن زمین ایجاد صنعت داشته‌اند.
صنعتگرانی که وام به‌نام تولید از بانک‌ها نگرفته‌اند تا در بانک دیگری برای دریافت سود، به عنوان سپرده بگذارند.
صنعتگرانی که زمین صنعتی را به یک سوم قیمت در طرح آمایش نگیرند و ۱۰ سال جز یک سوله خالی در آن، اقدام دیگری نداشته باشند.
به یقین امروز رهبر انقلاب هم پشتیبانی از چنین سرمایه‌گذاران و مانع‌زدایی از مسیر حرکت آن‌ها را خواستارند و مردم هم وقتی ایجاد صنعت و اشتغال‌زایی آن را ببینند نه تنها گلایه‌ای ندارند بلکه به آن افتخار هم می‌کنند.
طی چند ساعت گذشته ویدئوهایی در فضای مجازی منتشر شده که ورود یکی از نمایندگان مردم شریف قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ را به اتفاق فرماندار سوادکوه شمالی به یک مجموعه صنعتی در شهرک بشل نشان می‌دهد.
در ویدئوهای مختلف متاسفانه برخورد بسیار تند و دور از احترام نماینده مجلس با یکی از صنعتگران خوشنام استان مازندران و یکی از تولیدکنندگان مطرح در حوزه صنایع شیمیایی کاملا مشهود است.
با احترام به جناب نماینده که در ویدئو اهانتشان به صنعتگر را به نمایندگی از مردم اعلام داشته‌اند با شناختی که تا لحظه نگارش این یادداشت از آن تولیدکننده زحمتکش و سختکوش که انصافا یکی از آبروهای صنعت استان مازندران هستند نکاتی را باید متذکر شد و البته انتظار می‌رود هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس نیز به‌طور ویژه با توجه به شعار سال این موضوع را پیگیری کند.
طبق بررسی‌های به‌عمل آمده مهندس سهراب پورمداح مالک برند شیمی لوکس و از تولیدکنندگان موفق رنگ که عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی نیز می‌باشد یکی از سهامداران اصلی واحدی است که نماینده مجلس و همراهان به آن ورود کردند و اصالتا اهل سوادکوه بوده اما ساکن در بابل هستند و به حقیقت بومی صد درصدی محسوب می‌شوند اما در اینکه نماینده محترم به غیربومی بودن سرمایه‌گذار تاکید می‌کند جای تعجب دارد؟
این تولیدکننده بومی سهام را به‌طور کاملا قانونی و ثبت شده از شریک خود خریده و شریکش پیش از این نیز سرمایه‌گذاری دیگری در همین شهرستان داشته است.
البته امروز سیاست‌های کلان بر جذب سرمایه‌گذار خارجی قرار گرفته و اگر در پروژه‌ای که در مازندران عملیاتی می‌شود فردی از تهران، قم یا آذربایجان سرمایه‌گذاری کند اشکالی نخواهد داشت و باید از سرمایه‌گذار و سرمایه و سرمایه‌گذاری‌اش استقبال کرد.
گفته شده ۱۰ تا ۱۵ سال است که زمین گرفته شده و کاری در آن نشده است که اگر چنین باشد شرکت شهرک‌های صنعتی باید پاسخگو باشد که طی این سال‌ها کجای کار بوده و جناب نماینده نیز ظرف یک‌سال نمایندگی و در سال ۱۳۹۹ که جهش تولید بود چرا ورود نکردند؟
طبق بررسی انجام شده میدانی که بعد از این جریان توسط برخی از فعالان رسانه ای انقلابی انجام شده مشخص است وزیر صمت، استاندار مازندران، معاون اقتصادی استاندار، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایران به‌طور مکتوب تاریخ معینی را در سال ۱۴۰۰ به سرمایه‌گذار فرصت داده‌اند تا پروژه را اجرا و در تاریخ معینی نیز پروانه بهره‌برداری بگیرند و امروز اجرای پروژه در محل طرح کاملا مشخص است و اینکه آیا نماینده مجلس از وجود این مکاتبات و مصوبات مطلع بوده یا خیر بحث دیگریست که اگر مطلع بوده، آن برخورد قابل توجیه نیست و اگر بی‌اطلاع بوده سوال مهم اینست چرا یک نماینده بدون اطلاع باید اظهاراتی داشته باشد؟
اگر هم در صدور نامه‌ها و مجوزات و مصوبات دستگاه اجرایی، وزیر، معاون وزیر یا استانداری تخلفی کرده پاسخ این تخلف، اقدام اینچنینی نماینده مجلس نیست و سرمایه‌گذار هم نباید تاوان تخلف احتمالی فلان دستگاه را بدهد و راه آنست در مسیر قانون که نهایتا گزارش دستگاه امنیتی و نظارتی و حکم مقام قضایی‌ست برخورد با تخلف صورت گیرد.
آیا خطاب قرار دادن یک تولیدکننده با کلمه موهن پادو، قرین با اخلاق اسلامی و ایرانی است؟
صنعتگری که ماه‌هاست رییس جمهور، معاون رییس جمهور یکی از کشورهای همسایه و سفیرشان در ایران به‌شدت خواهان سرمایه‌گذاری او در کشور خودشان هستند به‌جای آنکه برایش فرش قرمز پهن شود لقب پادو از نماینده مجلس می‌گیرد و نماینده هم با صدای بلند می‌گوید این لقب را از طرف مردم می‌دهم!!
کجای دنیا یک تولیدکننده‌ای که تولید دارد، صادرات دارد، حقوق معوقه پرسنل ندارد، جذب نیرو دارد، توسعه سرمایه‌گذاری دارد، حقوق دولتی اعم از مالیات، تامین اجتماعی و … را می‌پردازد، در امور خیر و درخواست‌های کمک به مناسبت‌های نظیر یادواره شهدا، اربعین حسینی و … مشارکت دارد و کاملا فنی صنعتش را اداره می‌کند را چنین خطاب می‌کنند؟
کجای دنیا نماینده پارلمان به چنین تولیدکننده‌ای می‌گوید تو رقمی نیستی که عددی به‌حساب آیی؟
کجای دنیا برادر نماینده به پشتوانه همراهی برادرش بر سینه چنین صنعتگری می‌کوبد؟
کجای دنیا همراه نماینده مجلس به پشتوانه نماینده خطاب به تولیدکننده می‌گوید تو دیگر حرف نزن و ساکت شو؟
و اصلا بر فرضی که باید بخشی از زمین از سرمایه‌گذار گرفته شود در کدام شهر و کشور اتفاق افتاده که نماینده پارلمان برای واگذاری زمین به یک نفر دیگر ورود کند؟ و آیا امضای صورتجلسه واگذاری زمین صنعتی به یک متقاضی در زمره وظایف نماینده است؟!
امروز تولیدکنندگان حقیقی ما مرد میدان هستند حتی اگر نماینده‌ای از مجلس آقای قالیباف به آن تولیدکننده بگوید گیر مرد نیفتادی.
برای قطع وابستگی از خارج باید به توان داخلی متکی بود و این گونه رفتارها نه تنها در شأن نمایندگان مجلس نیست بلکه موجب دلسردی و فرار سرمایه‌ها از تولید و سوق نیافتن پول‌های سرگردانی که در جامعه وجود دارد به سمت تولید خواهد شد.
شاید فرصت مطالعه برای نمایندگان فراهم نباشد اما حتما بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها را مشاهده می‌کنند و اگر اندک تاملی در برخی از محصولات سینما و تلویزیون نظیر خانه امن و گاندو بشود به این مهم خواهند رسید که دشمنان قسم‌خورده ما به‌جز رژیم اشغالگر صهیونیستی که راغب به نمایش دشمنی خود با ماست، علاقمند نیستند شفاف واضح با ما دربیفتند و هزینه‌های سنگینی می‌کنند که با نفوذ بتوانند فرهنگ اسلامی و ایرانی را از مردم ما گرفته و با نفوذ دادن مشاوران بی‌سواد، ناآگاه و جاهل به عرصه‌های مختلف چرخه اقتصادی ما را از کار بیندازند که بدون شک آنچه که در بشل سوادکوه و برخورد ناصواب با یک تولیدکننده اتفاق افتاد مورد رضایت کامل دشمنان ماست.
بی‌تردید دستگاه‌های نظارتی و مقامات قضایی دقیق موضوعات را بررسی و رسیدگی خواهند کرد و نهایتا هر آنچه که حکم قانون باشد همه ملزم به اطاعتند اما یقینا توهین و برخورد ناشایست نماینده محترم مجلس با یک صنعتگر خوشنام راه حل رفع مشکلات نبوده و نیست حتی اگر یک درصد تولیدکننده تخلف کرده باشد.
در گام دوم انقلاب اسلامی که به واقع فصل جدیدی در مسیر حرکت رو به پیشرفت جمهوری اسلامی آغاز شده باید توجه داشت که تقویت تولید ملی ضرورتی انکارناپذیر است و این مهم با رفتارهای زننده و خطاب کردن صنعتگر به عنوان پادو یا تو عددی نیستی که رقم حساب بشی، محقق نخواهد شد.
امیدوارم رهبر عزیزمان این ویدئوها را ندیده باشند چرا که دردهای دلشان زیاد خواهد شد.
نمایندگان محترم مجلس؛
گر وا نمی‌کنید گره‌ای خود گره نباشید
خوش اخلاق باشید گر دستتان گشاده نیست.


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8815
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار