تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۰۰

امکان انتقال کرونا از ماهی قرمز وجود ندارد

رخشانی مهر گفت: گرچه امکان انتقال عفونت از طریق ماهی قرمز وجود ندارد، اما به افراد توصیه می‌شود که مراقبت‌های لازم را به عمل آورند.

به گزارش دنیای خبر،مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت آبزیان سازمان دامپزشکی  با اشاره به اینکه امکان انتقال بیماری کووید ۱۹ از طریق ماهی قرمز وجود ندارد، اظهار کرد: گرچه ماهی قرمز به بیماری کووید مبتلا نمی‌شود و انتقال بیماری از این طریق وجود ندارد، اما همانند سایر خرید و کالا‌ها احتمال انتقال بیماری به صورت مکانیکی وجود دارد، از این رو مردم باید مراقبت‌های بهداشتی لازم را به عمل آورند.

او با اشاره به اینکه امکان انتقال عفونت از طریق ماهی وجود ندارد، افزود: البته این احتمال وجود دارد که ظروفی که ماهی با آن‌ حمل می‌شود، توسط فروشندگان آلوده شده باشد.

رخشانی مهر ادامه داد: با توجه به احتمال انتقال بیماری از طریق ظروف به خانوار‌ها توصیه می‌کنیم که بلافاصله نسبت به تعویض آب اقدام کنند و همواره پلاستیک آن را دور بیندازند و پس از هر بار تماس با ظرف شست و شوی دست را انجام دهند.

مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت آبزیان با اشاره به برنامه‌های مراقبتی سازمان دامپزشکی در مراکز تکثیر بیان کرد: سازمان دامپزشکی برنامه مراقبت بهداشتی در مراکز تکثیر ماهی قرمز را دارد، بدین‌منظور از ورود افراد مشکوک به بیماری کووید در مراکز عمده تولید ماهیان جلوگیری می‌کند.

او در پایان در توصیه‌ای به افراد گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا به افراد توصیه می‌شود که از خرید ماهی از دست فروشان و دوره گردان اجتناب کنند و همواره از مراکزی که شهرداری‌ها مشخص کردند، خرید خود را انجام دهند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران


لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8372
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار