تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

شاخص بورس ۱۵ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۵هزارواحدی روبرو شد.

به گزارش دنیای خبر،در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۹میلیارد و ۶۶۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷هزار و ۵۳۹میلیارد تومان در بیش از ۸۳۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۵هزار و ۷۶۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۴۵هزار و ۱۴۰واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر و معدنی و صنعتی چادرملو شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت تهران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۴۱۰۹واحد، کل (هم‌وزن) ۱۰۲۷واحد، قیمت (هم‌وزن) ۶۷۰واحد، آزاد شناور ۱۴۴۹۶واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۳۳۶۲ و ۲۵۵۷۳ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۵۸۰میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲ هزار و ۸۶۲میلیارد تومان در ۵۴۵هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۷۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۲۷۱واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری صبا تامین و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، اعتباری ملل و بانک دی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب ها:,

لینک کوتاه : http://donyayekhabar.com/?p=8210
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

آخرین اخبار